Przeglądasz teraz

Rasy psów

40 artykuł
rosyjski toy

Rosyjski toy terier – informacje o rasie, pielęgnacja, charakter

Rosyjski toy to rasa stosunkowo nowa, powstała mniej więcej w połowie XX wieku. Dziś jest szczególnie popularna w kraju pochodzenia, tymczasem w Polsce wypierają ją nadal inne niewielkie czworonogi, np. pinczer miniaturowy. Dowiedz się więcej o rasie rosyjski toy!
terier tybetański

Terier tybetański – kuzyn shih tzu. Poznaj bliżej tę rasę!

Terier tybetański jest w Polsce raczej rzadko spotykaną rasą psa. Nietypowy, o wyjątkowym wyglądzie, wymaga jednak intensywnej pielęgnacji. Jaki ma charakter? Gdzie znaleźć tego psa i czy w Polsce istnieją hodowle tej rasy? Sprawdź w artykule!
terier rosyjski

Czarny terier rosyjski – opis wyglądu i charakter psa

Czarny terier rosyjski to dość rzadko spotykana w Polsce rasa. Wywodzi się z Rosji, jak sama nazwa mówi. Z czasem stała się popularna również w innych krajach na całym świecie. Jak wygląda ten pies i jaki ma temperament? Sprawdź w artykule!
terier czeski

Terier czeski – opis rasy i hodowla

Terier czeski jest raczej rzadko spotykany w polskich domach. Jego charakterystyczny wygląd sprawia, że przedstawiciel tej rasy od razu zapada w pamięć. Dowiedz się więcej na temat tego czworonoga i sprawdź, w jakim domu będzie czuł się najlepiej!
west highland white terrier

West highland white terrier – wygląd, cena i charakter rasy

West highland white terrier jest jednym z bardziej rozpoznawanych psów. Ten przedstawiciel małej rasy jest niezwykle energiczny. Cechuje go duży upór, a mimo tego uznawany jest za rasę psów rodzinnych. Sprawdź, jak jest w rzeczywistości.
rat terrier

Rat terrier – co to za rasa? Poznaj ją bliżej!

W Polsce rat terrier praktycznie nie jest spotykany. Ta amerykańska rasa jest typowo użytkowa i pochodzi z farm, gdzie wykorzystywano ją do polowania na szczury i inne szkodniki. Co warto wiedzieć o tym psie? Czy nadaje się dla każdego? Sprawdź!
terier australijski

Terier australijski – opis rasy

Terier australijski jest jednym z najmniejszych z rodziny terierów. Był on wykorzystywany jako pomoc w polowaniach na trudnym…
jak wygląda rasowy york

Jak powinien wyglądać rasowy york?

Rasowy york to drobny piesek o charakterystycznym stalowo-złotym umaszczeniu, obficie podpalanym. York rasowy to pies długowłosy, którego sierść…
angielski toy terrier

Angielski toy terrier

Angielski toy terrier to niewielkich rozmiarów pies, który łączy w sobie cechy psa do towarzystwa i typowego terriera.…