Jack russell terrier – niewielki pies o mocnym charakterze

jack russell terrier

Jack russell terrier —  niewielki pies o mocnym charakterze

Jack russell terrier jest psem myśliwskim. Jest niewielki, mocno zbudowany. Choć wygląda na domowego pluszaka, to należy go traktować i wychowywać jak każdego psa myśliwskiego. Jego właściciel powinien być aktywny i stanowczy. 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale hotelsiersciuch.pl

Jack russell terrier — charakter i usposobienie

Pies jack russell terrier usposobienie ma charakterystyczne dla psów myśliwskich. Jest żywiołowy, aktywny, odważny. Ze względu na utrwalone przez pokolenia geny psów myśliwskich ma on silny instynkt łowczy. Może on posiadać tendencję do węszenia, kopania, pogoni za innymi zwierzętami. W wychowaniu każdego psa najważniejsze jest zbudowanie relacji między psem a właścicielem. Jack russell terrier jest też psem towarzyskim, potrzebującym atencji i uwagi. O ile właściciel powinien być stanowczy, to powinien słuchać psa i w miarę możliwości spełniać jego potrzeby. Ważne są długie spacery, podczas których pies będzie mógł zmęczyć swoją głowę węszeniem. Spacery powinny się odbywać w różnych miejscach, bogatych w zapachy. Nie zaleca się spuszczania psa ze smyczy bez wcześniejszego wypracowania komendy przywołania. Pies w pogoni za zwierzęciem może bardzo się oddalić i zgubić. Jack russell terrier tricolor jest biały i ma zarówno czarne, jak i brązowe łaty. 

Zobacz też:  Foksterier szorstkowłosy - nieduży pies stróżujący

Jack russell terrier —  waga, umaszczenie, wygląd

Dorosły jack russell terrier waży od 6 do 8 kilogramów. Istnieją trzy podstawowe typy. Jack russell terrier gładkowłosy ma białe umaszczenie z czarnymi plamami. Jack russell terrier gładkowłosy ma krótką i gładką szatę. Włos przylega do ciała. Piesek jack russell terrier złamany ma szatę o średniej długości. Włosy są półtwarde, szczecinowate. To jack russell terrier czarno biały: ma on białe umaszczenie i czarne łaty. Łaty mogą mieć również kolor brązowy. Jack russell terrier długowłosy ma szatę gęstą, długą i twardą.  

Jack russell terrier hodowla i cena

Cena psa tej rasy zaczyna się od 4000 zł. Cena bez rodowodu jest niższa. Nie ma jednak wtedy pewności, czy rasa jest czysta. Tylko zarejestrowana hodowla daje gwarancję, że pies będzie wiernym reprezentantem swojej rasy. Ze względu na charakter psa, lepiej zdecydować się na zakup szczeniaka. Jack russell terier szczeniak będzie możliwy do odpowiedniego ułożenia. Zbudowanie odpowiedniej relacji z dorosłym osobnikiem może być trudne. Adopcja dorosłego psa zalecana jest osobom, które posiadają wiedzę na temat psów myśliwskich. Pies nie jest zalecany jako maskotka dla dzieci. Odpowiedni rozwój psu zapewni tylko dojrzały i chętny do pracy z psem właściciel.

Zobacz też:  Australijski silky terrier - charakterystyka rasy


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też