Bedlington terrier – łagodna i uparta rasa

bedlington terrier

Bedlington terrier to pies średniej wielkości pochodzący z terenów Wielkiej Brytanii. Psy tej rasy mają niepowtarzalny wygląd, który zawdzięczają charakterystycznej gęstej, miękkiej i puszystej na głowie szacie oraz specyficznej budowie ciała. Psy rasy terrier bedlington są inteligentne oraz bywają uparte i niezależne.

Bedlington terrier wygląd

Psy rasy bedlington terrier należą do psów średniej wielkości. Zwierzęta osiągają wzrost około czterdzieści centymetrów oraz wagę do około dziesięciu kilogramów. Suki tej rasy są mniejsze i delikatniejsze.

Bedlington terrier szata

Psy rasy bedlington terrier posiadają miękką i dość gęstą szatę w kolorze błękitnej lub beżowej. Co ciekawe szczenięta posiadają czarną szatę, która wraz z wiekiem zmienia barwę na wzorcową dla tej rasy. Puszysta szata psów skręca się, co uwidacznia się najbardziej na głowie zwierząt.

Zobacz też:  West highland white terrier – wygląd, cena i charakter rasy

Bedlington terrier pielęgnacja

Z uwagi na to, że szata psów rasy bedlington terrier jest dość puszysta wymaga ona specjalistycznej pielęgnacji. Najlepiej jest korzystać z usług doświadczonych pracowników salonów psiej urody. Właściwie pielęgnowana, szczotkowana i przycinana szata tych psów jest lśniąca i co ważne dla alergików – nie linieje.

Bedlington terrier charakter

Psy rasy bedlington terrier są radosne i pełne pozytywnej energii. W stosunku do właściciela są niezmiernie oddane a wobec dzieci bardzo łagodne. Należy jednak pamiętać o tym, że psy tej rasy mają silny instynkt łowiecki i chętnie podążają za uciekającymi obcymi kotami. Wobec znanych sobie kotów są dość tolerancyjne. Natomiast w stosunku do innych psów potrafią być dość agresywne i zadziorne. Co typowe dla przedstawicieli terrierów – psy potrzebują dużo ruchu oraz pozytywnych bodźców wysyłanych przez właściciela podczas zabawy z piłką. Podniesiony głos i zdecydowane wymuszanie przez opiekuna na psie posłuszeństwa jest chętny do współpracy i szkolenia.

Bedlington terrier hodowla

Psy rasy bedlington terrier są dość wymagające w hodowli ze względu na konieczność regularnej pielęgnacji ich szaty. Z uwagi na niską podatność na choroby nie wymagają one jednak zazwyczaj ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu ich leczenia.

Zobacz też:  Terier brazylijski - towarzyski przyjaciel

Bedlington terrier zdrowie

Psy rasy bedlington terrier należą do zwierząt dość odpornych na choroby. Wśród najczęściej występujących dolegliwości o podłożu genetycznym wymienić można między innymi choroby wątroby oraz deformacje anatomiczne mostka i żeber. Zwierzęta są za to bardzo odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Bedlington terrier żywienie

Psy rasy bedlington terrier nie mają specjalnych wymagań żywieniowych. Powinny być karmione częściej ale za to małymi porcjami. Podobnie jak inne terriery psy są dość żywiołowe i szybko spalają dostarczaną wraz z pożywieniem energię. W związku z tym przy odpowiedniej podaży pożywienia nie mają one nadmiernej tendencji do tycia.

Bedlington terrier długość życia

Psy rasy bedlington terrier żyją do około piętnastu lat. Co charakterystyczne dla tej rasy, psy przez długi czas cieszą się bardzo dobrą kondycją.

Bedlington terrier cena

Rasowe szczenięta rasy bedlington terrier kosztują około czterech tysięcy złotych.

Bedlington terrier szczeniaki

Z uwagi na fakt, że mimo swojego niewątpliwego uroku, zwierzęta nie cieszą się zbyt dużą popularnością na terenie kraju a ich rasa należy do dość rzadkich. W związku z tym, również szczenięta tych psów są nieliczne. Decydując się jednak na adopcję psa tej rasy należy poznać hodowcę oraz warunki w jakich żyją dorosłe i młode osobniki. Z racji nielicznych hodowców przykładają oni szczególną uwagę do prawidłowego doboru zwierząt do rozrodu oraz starannego odchowania każdego miotu. Młode psy podczas opuszczania hodowli powinny posiadać rodowód potwierdzający rasowe pochodzenie oraz niezbędne szczepienia i zabiegi, takie jak na przykład odrobaczanie.

Zobacz też:  Terrier parson russell - zadziorny i uroczy


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też