Bulterier – charakter i usposobienie psów tej rasy

bulterier charakter

Bulteriery to wspaniałe psy, które zachwycają nietuzinkowym wyglądem, odwagą i inteligentnym spojrzeniem. Wielu przyszłych właścicieli zastanawia się nad wyborem właśnie tej rasy na swojego pupila domowego. Jakie tak naprawdę są Bulteriery?

Bulterier – charakter psa i stosunek do właściciela

Bulterier – charakter tego psa to zagadka dla wielu miłośników tych czworonożnych przyjaciół człowieka. Wiele mitów krąży wokół tej rasy, a osoby, które zastanawiają się nad kupnem lub przygarnięciem jej przedstawiciela często nie potrafią ocenić rzetelności informacji, które do nich docierają. 

Bulteriery to psy o charakterze dość spokojnym – cechuje je umiarkowana powściągliwość i zrównoważony temperament. Niemniej jednak rasa ta zaliczana jest do psów wesołych i dość pogodnych, chętnie spędzających czas ze swoimi właścicielami. Czy bulterier jest groźny? Nie w stosunku do swojej rodziny – tutaj jest psem zdecydowanie przyjaznym, bardzo wiernym i oddanym, pod warunkiem, że zadba się o jego odpowiednie wychowanie. 

Zobacz też:  Yorkshire terrier - poznaj najmniejszego z terierów!

Czy bulterier to rasa agresywna? 

Jednym z utartych stereotypów na stałe związanych z bulterierami jest przekonanie o tym, że są to psy agresywne. Trzeba mieć świadomość, że rasa ta została wyhodowana przede wszystkim do walk psów, więc geny jakie bulteriery noszą w sobie mogą czasem pokutować w ich domowym życiu. Jednakże nie są to psy agresywne same w sobie. Większą ich wadą jest to, że często są zbyt mało uważne i trzeba mieć je na oku – dlatego powinno się być ostrożnym w przypadku, gdy w domu są małe dzieci. 

Bulteriery w kontaktach z innymi psami

bulteriery w kontaktach z innymi psami

Bulterier – czy jest groźny dla innych psów? Bulteriery to psy, które mimo wszystko mają dość dominujący charakter, dlatego z pewnością dwóch samców w tym samym stadzie może być problemem. Z tego też względu bulteriery mogą wydawać się agresywne i mało delikatne, jeśli chodzi o kontakty z innymi psami. Poza tym jest to rasa niezwykle towarzyska, która potrzebuje kontaktu głównie ze swoją rodziną. 

Bulterier – agresja w powiązaniu z tą rasą jawi się jako sfera, której trzeba przypilnować od najmłodszych lat psa. Jeśli pupil zostanie wychowany na spokojnego, nie będzie przejawiał niebezpiecznych zachowań i będzie wspaniałym przyjacielem człowieka. 

Zobacz też:  Jak powinien wyglądać rasowy york?

Jak wychować bulteriera?

Jak wychować bulteriera? To pytanie zada sobie każdy, odpowiedzialny właściciel takiego szczeniaka. Te psy cechuje duża inteligencja, którą widać w oczach – bulteriery szybko się uczą i chłoną nowe umiejętności i zasady niemalże jak gąbka wchłania wodę. Dlatego tak ważne jest, aby uczyć psa poprawnych zachowań w optymalny dla niego sposób. Istotnym elementem szkolenia tej rasy jest także fakt, że młode bulteriery są bardzo energiczne i potrzebują naprawdę dużo ruchu. Jeśli będzie rozpierała je energia, będą mniej skupione na treningach i w konsekwencji mniej zapamiętają. 

Istotą nauki bulterierów jest odpowiednie ich motywowanie – ta rasa jest czuła na krzyki i kary, dlatego warto zrezygnować z negatywnych bodźców na rzecz tych pozytywnych. Nie wszystko będzie od razu wychodziło, ale nie szkodzi – odpowiednio zmotywowany bulterier naprawdę szybko się uczy!Zobacz także:
Zobacz też:  Jack russell terrier - niewielki pies o mocnym charakterze
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też