5 psów, które będą idealne do mieszkania w bloku

AdobeStock 221739027

Niewielki metraż wydaje Ci się przeszkodą w posiadaniu psa? Zamiast rezygnować z marzeń o towarzystwie czworonoga, sprawdź, jakie rasy będą czuły się swobodnie w ograniczonej przestrzeni. Okazuje się, że miłośników małych mieszkań jest całkiem sporo. Które psy powinny zwrócić Twoją uwagę?

Mały pies w bloku to korzyści dla właściciela 

Właściciele małych mieszkań intuicyjnie szukają przyjaciół wśród niewielkich czworonogów. Nic dziwnego – psy, które nie rosną zbyt duże, nie wymagają dodatkowej przestrzeni (np. ogrodu lub tarasu o większej powierzchni), rzadziej domagają się długich spacerów, a ich pielęgnacja nie sprawia żadnych trudności. Co ciekawe, bezproblemowa jest również logistyka – żeby zabrać ze sobą małego czworonoga, najczęściej wystarczy specjalny transporterek. 

Rasy idealne do małego mieszkania 

Obecność psa (oczywiście jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania do jego posiadania), pozytywnie wpływa na nastroje domowników. Mieszkanie, w którym mieszka czworonóg wydaje się przytulniejsze i bardziej przyjazne. Które rasy wpłyną na jakość Waszego życia i odnajdą się na ograniczonej przestrzeni?

Zobacz też:  Terier irlandzki - rasa psa dla osób aktywnych

1. Yorkshire Terier

Yorkshire Terier, czyli cieszący się ogromną popularnością York w małych mieszkaniach sprawdza się z kilku powodów – przede wszystkim, jest niewielki. York mierzy około 23 cm i waży zaledwie 3 kilogramy. Chociaż pies tej rasy ma mnóstwo energii, łatwo go opanować i odpowiednio wyszkolić. Co ciekawe, posiadanie Yorka jest bezpieczne również dla alergików. 

2. Maltańczyk

Niezwykle łagodny, ale ceniący sobie regularność (zwłaszcza w kwestii posiłków, spacerów i pielęgnacji). Maltańczyk ma niewielkie wymagania związane z aktywnością, niemniej wymaga większej ilości krótkich wyjść. Decydując się na psa tej rasy, warto mieć świadomość nieco skomplikowanej pielęgnacji – czasochłonne są zwłaszcza czesanie i higiena oczu. 

3. Hawańczyk

Pies tej rasy jest niewielki (dorosły waży nieco ponad 7 kg), nie hałasuje i dobrze czuje się w małych mieszkaniach. Hawańczyk jest posłuszny (nagradzane szkolenie traktują jako zabawę), niemniej lubi zwracać na siebie uwagę. Co ciekawe – już jako szczeniak nie ma problemów z rozumieniem i akceptacją zasad czystości, chętnie chodzi na smyczy i akceptuje podróże w transporterku. 

4. Basenji

Chociaż jest nieco większy, niż jego poprzednicy (dorosły pies rasy Basenji waży nawet 12 kg), bez trudu odnajduje się na małej przestrzeni. Pies tej rasy nie szczeka, jednak ze względu na specyficzną budowę krtani, wydaje dźwięki zwane jodłowaniem. Cechuje go mocny charakter (niektórzy twierdzą, że Basenji ma w sobie coś z kota – w końcu najchętniej chodzi własnymi ścieżkami). Co ciekawe, Basenji samodzielnie pielęgnuje swoją sierść. 

Zobacz też:  Poznaj "króla terrierów" - Airedale Terrier'a

5. Chihuahua

Chihuahua zwraca uwagę miniaturowym rozmiarem i specyficznym wyglądem. Pies tej rasy jest bardzo żywiołowy, w związku z czym powinien mieć zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu (najlepiej jeśli będą to trzy spacery w ciągu dnia). Chihuahua najlepiej czuje się w mieszkaniach, w których nie przebywają małe dzieci. Dzieje się tak dlatego, że jako pies rasy miniaturowej jest niezwykle delikatny. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też