Polecane serwisy o Terierach
wszystko o terierach

Norfolk terrier, czyli mały wulkan energii

norfolk terrier

Poszukujesz odpowiedniego psiego towarzysza? Prowadzisz aktywny tryb życia, do którego chciałbyś włączyć psiego pupila? Norfolk terrier może okazać się odpowiednim kandydatem. Zobacz co do zaoferowania ma ten mały włochaty kłębek energii.

Norfolk terrier opis rasy

Norfolk terrier jest jedną z mniejszych odmian terriera pochodzącą z Wielkiej Brytanii. Wywodzi się z norwich terriera, od którego różnią go tylko położone uszy. Nie ma specjalnych wymagań, co czyni go dobrym czworonogiem na początek przygody z psami. Dorasta do wysokości 25 cm oraz wagi 6 kg. Ze względu na niewielkie rozmiary odnajdzie się zarówno w domu, jak i mieszkaniu. Zwyczajowe umaszczenie: czarne podpalane, pszeniczne i czerwone. Sierść jest długa, twarda i szorstka. Konieczne jest wyczesywanie jej przynajmniej raz w tygodniu. Norfolk ma krótkie łapki, masywny tułów oraz wysoko osadzony ogon. Norfolk terrier przy odpowiedniej pielęgnacji i trosce może dożyć 15 lat.

Norfolk terrier hodowla

W Polsce są rzadko spotykane, częściej można spotkać pojedyncze egzemplarze. Szukając odpowiedniego psiaka trzeba mieć na uwadze to, że szczeniaki z rodowodem są rzadziej spotykane co znacząco wpływa na ich cenę.

Zobacz też:  5 psów, które będą idealne do mieszkania w bloku

Norfolk terrier cena

Ze względu na niewielką dostępność tej rasy w Polsce za szczenię z hodowli trzeba zapłacić około 3000 zł. Psy przeznaczone na wystawy mogą kosztować nawet dwa razy więcej.

Norfolk terrier charakter

Jest bardzo energiczny, dlatego opiekun z pewnością nie będzie się przy nim nudził. Lubi kopać w ziemi, warto więc wydzielić mu określoną przestrzeń w ogrodzie (jeżeli takowy jest). Norfolki są nieustraszone i nad wyraz sprytne. Ze względu na ich łowieckie instynkty warto zadbać, by w pobliżu nie znajdowały się ptaki, gryzonie ani inne drobne zwierzęta. Gdy socjalizacja jest podjęta wcześnie oraz przebiega poprawnie, norfolk terrier jest w stanie zaakceptować inne zwierzęta. Ze względu na dużą ruchliwość i przyjacielskie usposobienie ma bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Norfolk terrier szczeniaki

Szczeniaki norfolk terriera są miłe i przyjazne. Dobrze czują się w towarzystwie ludzi, a przy odpowiedniej socjalizacji dogadają się również z innymi przedstawicielami swojej rasy.

Fot. /kallu via Flickr, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Zobacz też:  Jak powinien wyglądać rasowy york?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też