Yorkshire terrier – poznaj najmniejszego z terierów!

yorkshire terrier

Yorkshire terrier to popularny, radosny psi towarzysz wielu rodzin, zwłaszcza tych z małymi dziećmi. Dzięki swojej filigranowej budowie nie jest zbyt wymagający w życiu codziennym, natomiast niewielkie rozmiary sprawiają, że podróże wraz z nim nie stanowią problemu. Inaczej jest w przypadku większego psa takiego jak Chow Chow, o którym więcej tutaj: https://klubchowchow.pl/

Yorkshire terrier – charakter

W przypadku filigranowej i delikatnej rasy york charakter objawia się dominującą postawą i walecznym sercem. Drobny york terrier jest odważny i pewny siebie, przez co gotowy jest na konfrontację z innymi psami, często dużo większymi od siebie. Dlatego tak ważne jest to, aby podczas tresury i spacerów starać się poskromić jego zadziorne i temperamentne zachowania.

Yorkshire terrier – inteligencja

York piesek jest z natury dominujący, jednak w momencie, w którym właściciel poświęca mu dostatecznie dużo czasu i uwagi, a jego działania charakteryzuje stanowczość i konsekwencja, york terrier odwdzięcza się posłuszeństwem i uległością. York piesek jest inteligentny i chętny do współpracy, zwłaszcza podczas zabawy.

Zobacz też:  Skye terrier – charakterystyka rasy. Opis psa, pielęgnacja, hodowla

Yorkshire terrier – długość życia

Jeżeli chodzi o psy rasy york długość życia wynosi od około trzynastu do szesnastu lat.

Yorkshire terrier – wygląd i umaszczenie

Yorkshire terrier o filigranowy piesek, którego wzrost dochodzi do około dwudziestu centymetrów, natomiast masa ciała osiąga wagę około trzech kilogramów. Ciało yorka pokrywa długa i jedwabista sierść mogąca sięgać aż do podłoża, mająca strukturę włosów. W tym wypadku dobrze jest skracać jej długość, zwłaszcza latem.

jeżeli chodzi o psa rasy york umaszczenie na obszarze tułowia psa to odcienie ciemnoszare, stalowe i niebieskie. Głowa natomiast powinna posiadać odcienie złota i żółci. Barwa włosa powinna być zróżnicowana na jego długości, ciemniejsza u nasady i jaśniejsza na końcach.

Yorkshire terrier – pielęgnacja

Jeżeli rozpatrujemy psy rasy york pielęgnacja ich jest dość wymagająca, z powodu długiej, jedwabistej szaty, o strukturze włosów. Konieczne jest zaangażowanie właściciela i zapoznanie się z podstawowymi informacjami na ten temat. Konieczne jest wyrobienie dobrych nawyków dotyczących pielęgnacji już u bardzo młodego psa. Wówczas to, codziennie zabiegi pielęgnacyjne będą odbywały się bezstresowo, zarówno dla właściciela, jak i pieska.

Zobacz też:  Cairn terrier – urwis z przyjaznym usposobieniem

Pielęgnacja psa york terrier obejmuje przede wszystkim dbałość o włosy psa, w tym codziennie szczotkowanie z pomocą specjalnych szczotek lub grzebieni oraz bardziej okazjonalne kąpiele psa, przy okazji upałów lub w razie zabrudzenia szaty, przy użyciu specjalistycznych szamponów.

Pielęgnacja obejmuje również dbałość o pazury i zęby psa. Pazury należy skracać regularnie, samodzielnie lub przy pomocy specjalisty, natomiast mycie zębów można wykonywać samodzielnie.

Yorkshire terrier – strzyżenie

Jeżeli chodzi o strzyżenie york piesek przyzwyczajony od młodego do takich zbiegów, toleruje je bez oporów. Taki zabieg strzyżenia optymalnie jest wykonać kilkukrotnie w ciągu roku z profesjonalnym salonie psiej urody.

Yorkshire terrier – hodowla

Hodowla yorkshire terrier jest dość powszechna, z uwagi na małe gabaryty psa, jego popularność oraz dość wysokie ceny sprzedaży szczeniaków. Przed zakupem psa, należy zwrócić szczególną uwagę na hodowcę. Niestety pieski oferowane za niższą cenę, z nielegalnych hodowli, często nie są rasowe, chore i nie posiadają udokumentowanego pochodzenia.

Yorkshire terrier – szczenięta

Yorkshire terrier szczenięta pochodzące z legalnych hodowli cechują się rasowym wyglądem, udokumentowanym pochodzeniem, kompletem koniecznych badań oraz szczepień.

Zobacz też:  Terrier parson russell - zadziorny i uroczy

Yorkshire terrier – cena

W przypadku psów rasy York terrier cena szczeniaka osiąga wartość ponad dwóch tysięcy złotych.

Yorkshire terrier – karmy dla yorka szczeniaka

Gwarancją zdrowia psa jest podawanie mu odpowiedniego pożywienia. Wybór karmy zależy od potrzeb indywidualnych danego psa, zmieniających się z jego wiekiem, aktywnością ruchową oraz preferencji smakowych.

W przypadku młodych psów zaleca się podawanie specjalistycznej karmy dedykowanej dla ich wieku. Zazwyczaj w pierwszym okresie życia, kontynuowane jest podawanie karmy polecanej przez hodowcę.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też