Lakeland terrier – odważny i sprytny

lakeland terrier

Lakeland terrier to średniej wielkości pies pochodzący z terenów Wielkiej Brytanii. Psy tej rasy zostały wyhodowane do w celu ochrony stad owiec przed atakami lisów i w związku z tym charakteryzują się dużą odwagą, wytrzymałością oraz sprytem. Mają również dość silnie rozwinięty instynkt łowiecki, który może zostać nieco poskromiony poprzez specjalistyczne szkolenie.

Lakeland terrier wygląd

Lakeland terrier jest psem średniej wielkości o dość masywnej budowie ciała wpisującej się w kształt kwadratu. Jest więc dość proporcjonalny. Posiada charakterystyczną spłaszczoną czaszkę o silnych szczękach.

Lakeland terrier wzrost i masa

Psy rasy lakeland terrier osiągają wzrost do prawie czterdziestu centymetrów. Maksymalna masa ciała wynosi niecałe osiem kilogramów. Suki należące do tej rasy są mniejsze i drobniejsze.

Lakeland terrier szata

Gruba szata tych psów na podszerstku nie przemaka wodą i może występować w kolorze: czarnym, czarnym podpalanym, brązowym podpalanym, czerwonym, szarym, wątrobianym, pszenicznym i błękitnym.

Zobacz też:  Australijski silky terrier - charakterystyka rasy

Lakeland terrier pielęgnacja

Aby zachować szatę psa rasy lakeland terrier w dobrej kondycji wymagana jest staranna i regularna pielęgnacja. Polega ona na dokładnym szczotkowaniu oraz trymowaniu, które można wykonywać w profesjonalnym salonie psiej urody. Odpowiednio pielęgnowana szata psa nie linieje i jest dość przyjazna alergikom.

Lakeland terrier charakter

Lakeland terrier jest psem bystrym o niespożytej energii, dlatego dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia potrzebuje dużo ruchu. Jest psem dosyć hałaśliwym, okazującym radość głośnym szczekaniem. Bardzo silnie przywiązuje się do właściciela, bywa nawet o niego zazdrosny, a w sytuacji zagrożenia jest gotowy stanąć w jego obronie. Sprawdza się również dość dobrze jako towarzysz rodziny. Niestety, co typowe w przypadku większości terrierów, pies tej rasy bywa dość uparty, a jego szkolenie i tresura wymagają od właściciela dużego zaangażowana, konsekwencji oraz doświadczenia w obchodzeniu się z tego typu psami. Lakeland terrier może być bowiem agresywny w stosunku do innych psów, a w konfrontacji z kotami ujawnia swoje łowieckie korzenie.

Lakeland terrier hodowla

Hodowla psów rasy lakeland terrier jest dość wymagająca, pracochłonna oraz czasochłonna. Po pierwsze psy wymagają odpowiedniego szkolenia i nie powinny być pozostawiane na długi czas bez opieki właściciela. Po drugie, gęsta szata psów wymaga nakładów czasu oraz pieniędzy w celu zapewniania odpowiedniej pielęgnacji często z pomocą profesjonalisty oraz specjalistycznych preparatów kosmetycznych.

Zobacz też:  West highland white terrier – wygląd, cena i charakter rasy

Lakeland terrier zdrowie

Lakeland terrier to zwierzęta cieszące się dobrym zdrowiem, odpornością na zmienne warunki atmosferyczne oraz rzadko występującymi schorzeniami o podłożu genetycznym.

Lakeland terrier żywienie

Psy rasy lakeland terrier cechują się szybkim metabolizmem w związku z czym szybko spalają dostarczaną wraz z pożywieniem energię. Powinny zatem jeść małe porcje ale podawane dość często. Z uwagi na dość dużą ruchliwość psa, przy zachowaniu odpowiedniej diety nie ma on tendencji do tycia. Kawałki karmy powinny być jednak dostosowane do niewielkiego pyska psa, tak aby ułatwić mu spożywanie pokarmu, gryzienie oraz prawidłowe trawienie.

Lakeland terrier cena

Cena szczeniąt z rodowodem jest dość wysoka i osiąga poziom nawet do sześciu tysięcy złotych.

Lakeland terrier szczeniaki

Z racji tego, że psy rasy lakeland terrier nie są zbyt popularne, szczenięta tej rasy również należą do rzadkości. W związku z tym ich zakup okazuje się być dość utrudniony. Bardzo często zdarza się sytuacja, w której młode psy podlegają rezerwacji jeszcze przed swoimi narodzinami. Niewątpliwą zaletą mniejszej popularności psów rasy lakeland terrier jest fakt, że jej hodowcy przykładają dużą uwagę do łączenia psów w pary, tak aby potomstwo cechowało się wysokimi walorami estetycznymi i wyglądem jak najbardziej zbliżonym do wzorca rasy. Oczywiście zwierzęta pochodzące z dobrych hodowli posiadają pochodzenie udokumentowane rodowodem oraz komplet szczepień.

Zobacz też:  Terier tybetański – kuzyn shih tzu. Poznaj bliżej tę rasę!


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też