Norwich terrier – opis rasy, hodowla, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze norwich terriera?

norwich terrier

Jak każda rasa psa,  tak i norwich terrier posiada swoje charakterystyczne cechy. Warto je poznać zanim podejmiemy wybór o poszerzeniu naszej rodziny o nowego pupila. Jak wygląda rasa norwich terrier? Ile kosztują szczenięta? Jaka jest ogólna charakterystyka rasy?

Norwich terrier to mały pies, niezwykle żywiołowy z dużą energią i chęcią do zabawy. Psy tej rasy uwielbiają spędzać czas na długich spacerach, gdzie mogą węszyć, biegać oraz kopać. Kopanie to właśnie jedno z ich ulubionych zajęć, dlatego musimy zabezpieczyć swój ogródek. Norwich terrier to niezwykle przyjazny piesek, który ma bardzo silny charakter oraz jest bardzo uparty. Poza tym jest to pies, który wymaga naszej uwagi i trzeba mieć dla niego dużo czasu. Na pewno właściciel powinien być konsekwentny, stanowczy oraz co najważniejsze pewny siebie.

Norwich terrier to pies, który nawiązuje wyjątkowo silną więź ze swoją rodziną. Dodatkowo uwielbia on, gdy właściciel poświęca mu dużo uwagi i okazuje mu swoje zainteresowanie. Czasami zdarzają się sytuacje, że norwich terrier nie zostawia właściciela na krok, a do tego bardzo nie lubi sam zostawać w domu. Dlatego też, jeśli chcemy zdecydować się na tę rasę psa, to musimy mieć wystarczająco dużo czasu i cierpliwości dla swojego czworonożnego pupila. Norwich terrier potrzebuje zabawy i długich spacerów z właścicielem lub kimś z rodziny. Ten mały pies odnajdzie się zarówno w domu z dużym ogrodem, jak i w mieszkaniu w mieście. Należy jednak pamiętać, aby zapewnić mu przestrzeń do zabawy i odpowiednią dawkę ruchu.

Zobacz też:  Terier brazylijski - towarzyski przyjaciel

Norwich terrier nadaje się idealnie dla aktywnych rodzin z dziećmi, ale również i dla seniorów. Opieka nad takim psem przez starszą osobę jest idealnym sposobem na ograniczenie poczucia samotności, a co najważniejsze na aktywizację ruchową. 

Norwich terrier opis rasy

Pierwsze wzmianki o tej rasie psa pojawiły się już około stu lat temu. Podobno jego przodkami są: border terrier, terier irlandzki oraz cairn terrier. W roku 1932 rasa norwich terrier uznana została przez Kennel Club. Norwich terrier ma silnie wykształcony instynkt łowiecki. Pierwotnie rasa ta była wykorzystywana do polowań w Wielkiej Brytanii na gryzonie oraz lisy. Natomiast wraz z upływem czasu norwich terriery stały się wiernymi przyjaciółmi ludzi.

Norwich terrier to pies dość małych rozmiarów. Ma około 24 cm wysokości, natomiast jego waga osiąga do 5 kg.  Budowa ciała tej rasy jest dość masywna, a nogi są krótkie. Zdecydowanie cechą charakterystyczną norwich terrierów jest wysoko osadzony ogon.

Zobacz też:  Terrier parson russell - zadziorny i uroczy

Norwich terrier hodowla

Norwich terrier nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Musimy jedynie regularnie, przynajmniej raz w tygodniu, dobrze wyczesać swojego psa, by usunąć z sierści wszystkie zanieczyszczenia oraz zapobiec tym samym, tworzenia się kołtunów. 

Należy pamiętać o kąpielach, ponieważ norwich terriery są niezwykle aktywne. Lubią kopać w ziemi i tym samym, często się brudzą. Dlatego też, kąpiele psa powinny się odbywać wtedy, gdy zauważymy, że jest to konieczne. Oczywiście nie można kąpać pupila bez użycia odpowiednich kosmetyków, ponieważ częste kąpiele i złe środki mogą przyczynić się do powstania alergii skórnych.

Norwich terrier szczeniaki

Już w pierwszych miesiącach życia norwich terriera należy zająć się na odpowiednią socjalizacją. Koniecznie musimy przyzwyczajać szczenię do obcowania z innymi zwierzętami, dziećmi oraz z obcymi ludźmi. Socjalizując szczenię norwich terriera w ten sposób, możemy mieć pewność, że piesek wyrośnie na  odważnego i towarzyskiego czworonoga, który nie będzie się bał spacerów.

Norwich terrier cena

Cena za szczenię norwich terriera uzależniona jest od kilku czynników. Jednak można powiedzieć, że średnia cena za szczenię norwich terriera zaczyna się od około 3 000 zł. Rasa ta nie jest zbyt popularna w Polsce, dlatego też miejsc, w których kupimy szczenię, jest stosunkowo niewiele.

Zobacz też:  West highland white terrier – wygląd, cena i charakter rasy


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też