Najlepsze smycze dla psów na spacer – co wybrać?

najlepszesmyczedlapsownaspacer cowybrac

Mając psa, akcesoria spacerowe są czymś, z czego korzystamy codziennie. Dlatego ważne jest, by decydując się na zakup zwracać uwagę nie tylko na design, ale również komfort użytkowania i jakość wykonania. Smycz dla psa powinna zapewniać bezpieczeństwo naszemu pupilowi nawet w bardzo trudnych warunkach, dlatego nie powinniśmy iść na żadne kompromisy. Jaka jest najlepsza smycz dla psa na spacer?

Jaka smycz dla psa na spacer?

Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniej smyczy to nic trudnego. W końcu co może być skomplikowanego w kupnie kawałka taśmy z karabińczykiem? Na rynku mamy jednak dostępnych mnóstwo rodzajów smyczy dla psa, dzięki czemu możemy łatwiej dopasować odpowiedni model do naszych indywidualnych potrzeb.

Najprostszym z nich jest smycz miejska, klasyczna taśma z rączką zakończona karabińczykiem. Świetnie sprawdzają się podczas krótszych spacerów fizjologicznych w mieście oraz w trakcie podróży. Są one zwykle krótsze od innych rodzajów smyczy.

Zobacz też:  MedVet – Przychodnia Weterynaryjna we Wrocławiu, Której Możesz Zaufać

Kolejny rodzaj to smycz przepinana, którą można regulować w zależności od naszych potrzeb. Posiada ona dwa karabińczyki, po jednym na każdym końcu taśmy oraz dodatkowe okucia w kilku miejscach. Zwykle smycze przepinane są nieco dłuższe od smyczy miejskich (nawet 3,5 metra), dzięki czemu możemy zapewnić psu większą swobodę eksploracji w trakcie spaceru, a w razie konieczności prowadzenia psa blisko nogi, mamy możliwość skrócenia długości smyczy. Jest to najbardziej uniwersalny rodzaj smyczy polecany do codziennych spacerów w różnych warunkach.

Smycz automatyczna, potocznie nazywana Flexi, umożliwia regulowanie długości linki bez konieczności zwijania smyczy ręcznie. Składa się z plastikowej rączki, w której ukryty jest cały mechanizm oraz taśmy lub linka. Choć dla wielu opiekunów jest bardzo wygodna, należy zachować dużą ostrożność w jej stosowaniu. Odradza się stosowanie smyczy automatycznej u psów z problemami behawioralnymi, nadreaktywnych czy lękliwych. Warto również unikać tego typu smyczy u czworonogów, które mają na co dzień problem z ciągnięciem na smyczy.

Na dłuższe spacery poza miastem świetnie sprawdzi się linka treningowa dla psa. Może ona osiągać długość nawet do 15 metrów, dzięki czemu pies ma możliwość swobodnej eksploracji, cały czas znajdując się pod naszą kontrolą. Pozwala to na bezpieczny, spokojny spacer w lesie, a także umożliwia trening przywołania w trudniejszych warunkach. Z kolei do trekkingu czy treningów biegowych najlepiej sprawdzi się krótsza smycz z amortyzatorem, którą można podpiąć do pasa biodrowego. Dzięki temu pies może ciągnąć, a wszelkie szarpnięcia będą amortyzowane, co zminimalizuje ryzyko urazu. Taka smycz świetnie sprawdza się przy uprawianiu sportu, dbając o stawy zarówno psa, jak i opiekuna.

Zobacz też:  Jesteś zakochana w swoim pupilu i nie widzisz poza nim świata? Odmień swój wygląd z pomocą profesjonalnej koloryzacji

Najlepsza smycz dla psa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

To, jaki rodzaj smyczy dla psa wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych preferencji i jej przeznaczenia. Warto mieć w swojej szafie przynajmniej dwa rodzaje smyczy – na codzienne spacery i dłuższe wyprawy. Jednak sam model to nie jedyny aspekt, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Ważna jest również jakość wykonania, długość oraz szerokość i ciężar smyczy. W przypadku szczeniąt lub psów ras miniaturowych każde kilka gramów może być sporym obciążeniem dla zwierzaka. Z kolei zbyt cienka smycz dla zwierzaka dużej rasy może okazać się niewystarczająca ze względu na mniejszą wytrzymałość. 

Minimalna długość smyczy do codziennych spacerów to 180 cm. Krótsze sprawdzą się jedynie podczas krótkich spacerów fizjologicznych w czasie podróży czy do przemieszczania się przy pomocy komunikacji zbiorowej. Warto zwrócić również uwagę na wygodę – w przypadku smyczy miejskiej, czy rączka ma dodatkowe podszycie, a w przypadku przepinanej – jakie są możliwości regulacji.

Materiał promocyjny

Zobacz też:  Pies a ciąża – czy twoja relacja z pupilem musi się zmienić?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też