Czy Jack Russell Terrier nadaje się dla dziecka?

adobestock 1525880191

Niewielki, bardzo przyjacielski oraz szukający kontaktu z człowiekiem Jack Russell Terrier to bardzo chętnie wybierany pies do domów z dziećmi.

Pies dla dziecka – tylko świadoma decyzja

Wielu rodziców decyduje się na zakup czworonożnego przyjaciela dla swojej pociechy, by zapewnić jej towarzysza zabaw, nauczyć empatii, odpowiedzialności oraz po prostu uzupełnić skład rodzinny. Już na wstępie należy zaznaczyć, że zgoda na psa wymaga również odpowiedzialności ze strony rodziców. Nawet starsze dziecko, nastolatek, który obiecywał, że będzie wykonywał wszystkie obowiązki, może się nimi szybko znudzić, a wówczas to właśnie dorośli powinni je przejąć. Decyzja o wzięciu do domu psa, nie powinna wiązać się nigdy z jego krzywdą, powinna być świadoma. Kiedy jednak wiesz, że pies znajdzie u Was troskę i właściwą opiekę, pozostaje wybór rasy, która będzie odpowiednia dla domu, w którym są dzieci.

Czy Jack Russell Terrier nadaje się do dzieci?

Zdecydowanie tak. Jest to jedna z ras polecana dla rodzin. Jej historia wiąże się z polowaniami, lecz z biegiem lat częściej pojawiała się na kolanach właściciela, niż tropiąc zwierzynę w lesie.

Zobacz też:  Przysmaki dla psów – które są najlepsze?

Psy rasy Jack Russell Terrier są niezwykle radosne, optymistycznie nastawione do świata i bardzo ruchliwe. Bez problemu dotrzymują kroku pełnym energii dzieciom. Uwielbiają biegać za rzucaną piłką, przynosić patyczki oraz skakać do frisbee. To także osobniki ciekawskie i żądne przygód, zatem trudno się z nimi nudzić. Co ważne, nie są z natury agresywne. Zdarzają się sytuacje, gdy taki pies przejawia wrogość wobec człowieka, lecz jest to wówczas efekt braku odpowiedniego wychowania czy przeżycia jakiejś traumy. Agresja może się pojawić u psów każdej rasy, jeśli dany osobnik nie zaznał ze strony człowieka miłości oraz uwagi.

Kolejną zaletą Jack Russel Terriera są jego małe gabaryty. Dzięki temu taki osobnik je niewiele, a ze sprzątaniem po nim powinny sobie poradzić nawet drobne rączki dziecka. Więcej o właściwym żywieniu pieska tej rasy znajdziesz tutaj: https://blog.piesotto.pl/czym-karmic-psy-jack-russell-terrier/.

Pamiętaj, że Jack Russell Terrier wymaga bardzo dużej dawki ruchu. Długie spacery z aktywnymi zabawami, pomogą Ci zdyscyplinować zwierzaka. Niestety, jeśli sam sobie będzie musiał wyszukiwać zajęcia, możecie nie być zachwyceni ich konsekwencjami.

Zobacz też:  Jaki skład powinna mieć dobra, mokra karma dla psa?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też