Fryzury yorka – nadaj nowy look swojemu psu!

fryzury yorka

Włosy yorków to ich najbardziej charakterystyczna cecha. Włosy małych piesków powinny być zdrowe, miękkie, błyszczące. Aby efekt i wygląd był jeszcze lepszy warto psa ostrzyc i wystylizować. Fryzury yorka są modne i nadają psu charakteru.

Pielęgnacja yorków

Odpowiednio staranna i częsta pielęgnacja małych terierów to podstawa ich zdrowego stanu włosia. Częste kąpiele yorków zapobiega plątaniu się włosów oraz infekcjom skóry. Jeden raz na tydzień lub dwa to podstawowy cykl mycia tych piesków. Również odpowiednim kosmetykom zapobiegniesz potencjalnym problemom skórnym psa. Po każdej kąpieli należy wyczesać psa, aby zapobiegać plątaniu jego włosów.

Strzyżenie yorkshire terrier

Cykliczne strzyżenie i układanie odpowiednie fryzury yorka powinno mieć miejsce chociaż jeden raz na miesiąc. Ważne przy strzyżeniu jest odsłonięcie uszu i oczu psa. Włosy na uszach wycina się na 1/3 ich wysokości, po to aby miały spiczasty kształt. Brak usunięcia włosów przy uszach i oczach może prowadzić do podrażnienie, łzawienia, a później do chorób i infekcji. 

Zobacz też:  Jakie zapachy czuje twój pupil? Dowiedz się, w jaki sposób węch psa różni się od ludzkiego
strzyżenie yorkshire terrier

Ważne jest także, aby usuwać nadmiar owłosienia z okolic odbytu i narządów płciowych pieska. Jeżeli nie czujesz się na siłach, takie czynności lepiej oddać w ręce profesjonalisty grommera. 

Wiosną i latem psa powinno się strzyc na krócej, aby nie miał dyskomfortu z uwagi na ciepło go otaczające i przeciwnie zimą, aby było mu ciepło na codziennych spacerach.

Włosy yorków to ich najbardziej charakterystyczna cecha. Włosy małych piesków powinny być zdrowe, miękkie, błyszczące. Aby efekt i wygląd był jeszcze lepszy warto psa ostrzyc i wystylizować. Fryzury yorka są modne i nadają psu charakteru.

Fryzury yorkshire terrier

Każdy grommer bez kłopotu zaproponuje wiele możliwych fryzur dla yorka. Strzyżenia mogą być zgodne z trendami lub wymogami rasy. Na pewno przy wyborze strzyżenia warto wziąć pod uwagę charakter małego pieska. 

Mały energiczny piesek na pewno będzie się dobrze czuł w krótkiej fryzurze, która będzie praktyczna na co dzień. Jednak yorki również lubią pielęgnację, upięcia, czesanie. W standardowych fryzurach dla yorków najważniejszy jest gust, rozsądek i komfort psinki.

Zobacz też:  Ile kosztują yorki? Poznaj cenę psów z włosami zamiast sierści!

Najpopularniejsze są dla yorkshire fryzury princeska, na sznaucerka, na szczeniaka, często też zostawiane są dłuższe włosy, aby upiąć psu słynną kitkę. Po spięciu kitki, warto psa udekorować kokardką, co doda mu dodatkowego uroku.

Wystawowy yorkshire terrier – fryzury

wystawowy yorkshire terrier - fryzury

Wystawowe psy noszą długą sierść, która zabezpiecza się papilotami. Papiloty zawija się po natłuszczeniu włosów. Papiloty powinno się czesać i na nowo układać co dwa dni. Przed wystawą pieska myje się w szamponie, który ma zdjąć z włosów tłuszcz.

Fryzury wystawowe są prostowane i wygładzane. Przed samą wystawą przystrzyga się pieska w okolicach intymnych, przy uszach i oczach, między opuszkami łapek. Na tułowie włosie powinno być dłuższe niż na nogach o 1,5cm. Staranny kucyk i kokardka to konieczność.Zobacz także:
Zobacz też:  Czy monstera deliciosa jest trująca dla psa?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też