Jak często kąpać yorka, aby należycie zadbać o jego włosy?

jak często kąpać yorka

Owłosienie yorków to ich najbardziej charakterystyczna cecha. Włosy małych terierów powinien być błyszczący, zdrowy, miękki jednak podstawą takiego stanu jest systematyczne ich pielęgnowanie. Bardzo ważne są regularne kąpiele.

Jak często kąpać yorka?

Charakterystyczny typ włosów yorków wskazuje, że psy tej odmiany muszą być dość często kąpane. Dzięki kosmetykom przeznaczonym dla yorków możesz wzmocnić jego owłosienie, dodać im miękkości i połysku. Odpowiednio dobrana częstotliwość kąpieli zapobiega plątaniu się włosów oraz infekcjom skóry. Zalecamy standardowy cykl kąpieli yorków 1 raz na tydzień. Czasami w szczególności, jeżeli pies nie jest zbyt aktywny 1 raz na 2 tygodnie może być odpowiednim cyklem kąpania psa. Przy okazji kąpieli dodatkowo poza kosmetykami czyszczącymi możesz użyć kosmetyków leczniczych, które dbają nie tylko o stan włosów, ale również o stan skóry psa. Dzięki tym kosmetykom zapobiegniesz potencjalnym problemom skórnym psa.

Jak jąpać yorka?

Kąpiele dla yorków powinny być czymś niewymuszonym, ponieważ to jest dla nich konieczność do prawidłowego i zdrowego funkcjonowania. Dlatego dobrze, żebyś od młodości psa budował pozytywne bodźce związane z kąpielami i procesami pielęgnacyjnymi.

Zobacz też:  Karmy dla yorków - o czym należy pamiętać podczas wyboru posiłków?

Przed kąpielą musisz zadbać, aby mieć wszystkie kosmetyki i akcesoria w pobliżu. Służy to temu, że pies nie będzie zestresowany tym, że zostawiasz go na jakiś czas, aby czegoś szukać. Yorki z uwagi na swój gabaryt mogą być kąpane nawet w umywalce. Musisz zadbać, aby w pomieszczeniu, w którym pies będzie myty, było ciepło i nie występowały przeciągi. W innym przypadku zamiast poprawy stanu psa możesz go przeziębić.

Przed rozpoczęciem kąpieli yorkshire terriera musisz go dokładnie wyczesać. Zabieg kąpieli powinieneś zacząć od zwilżenia włosów psa strumieniem wody o małym natężeniu. Temperatury wody do kąpieli powinna mieć około 37-38℃. Woda w miejscu kąpieli nie powinna sięgać wyżej niż brzuch psiaka. Po zwilżeniu włosów nanieś szampon. Nałożenie szamponu powinno być delikatne, aby nie zniszczyć/połamać włosa. Aby odpowiednio zadbać o włos psa szampon powinieneś nałożyć dwukrotnie, po każdym nałożeniu preparatu pamiętaj o dokładnym jego spłukaniu. Po procesie mycia warto użyć odżywkę, zostaw ją na kilka minut i później spłucz.

Po kąpieli musisz osuszyć psa za pomocą ręcznika. Nie wolno psa osuszać bardzo intensywnie, bo możesz doprowadzić to powstawania kołtunów i łamania włosów. Warto psa owinąć w suchy ręcznik i odczekać jakiś czas.

Zobacz też:  Czy monstera deliciosa jest trująca dla psa?

Prawidłowa częstotliwość kąpieli – co ile kąpać yorka?

Każdy psi przypadek jest indywidualny. Zalecamy, abyś o swojego psa dbał w odpowiedni sposób, używał kosmetyków przeznaczonych dla jego typu włosia. Jeden pies może mieć tendencję do szybszego brudzenia się, inny do rzadszego, dlatego w celu doboru odpowiedniej częstotliwości kąpieli powinieneś obserwować swojego psiaka. Nieraz zbyt częste mycie może prowadzić do alergii skóry, a zbyt rzadkie do zaniedbania owłosienia yorka. Zalecamy racjonalne podejście do sprawy częstotliwości kąpieli.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też