Gryzaki dla psa – dlaczego warto je kupić?

Większość psów uwielbia tradycyjne gryzaki i to niezależnie od rasy, kondycji oraz wieku. To najczęściej ich podstawowa i ulubiona zabawka. Dlaczego tak się dzieje? Co mają w sobie takie zabawki dla psa? Dlaczego warto się w nie wyposażyć? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.
zabawki dla psa

Większość psów uwielbia tradycyjne gryzaki i to niezależnie od rasy, kondycji oraz wieku. To najczęściej ich podstawowa i ulubiona zabawka. Dlaczego tak się dzieje? Co mają w sobie takie zabawki dla psa? Dlaczego warto się w nie wyposażyć? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego psy gryzą?

Aby zrozumieć dlaczego psy tak uwielbiają gryzaki należy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego właściwie psy gryzą? Należy bowiem zauważyć, że mają tę potrzebę niezależnie od rozmiarów, wieku albo rasy. Odpowiedź jest zupełnie prosta. Ludzie poznają świat najczęściej poprzez dotyk. Małe dzieci biorą do rąk wszystko, co napotkają na swojej drodze. Oglądają potem ten przedmiot, obracają, ściskają. No i dokładnie tak samo jest z psami. Tyle tylko, że one używają do eksploracji świata swoich pyszczków. Gryzienie jest ich naturalnym i bezwarunkowym odruchem, którego po prostu nie można hamować. W ten sposób bowiem także wyładowują energię, a także dostarczają sobie dużej dawki przyjemności. Każdy właściciel czworonoga powinien zatem kupić odpowiednie zabawki dla psa.

Zobacz też:  Spacery z psem wymagają spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zadbaj o cerę!

Jakie funkcje pełnią gryzaki dla psa?

Zabawki dla psa w postaci gryzaków mogą też skutecznie uchronić nasze meble i buty przed zniszczeniem. Idealnie rozładowują bowiem emocje – zarówno stres, ogromną radość, jak i smutek. Każdy, kto kiedykolwiek spotkał się z problemem pogryzionych butów, rozszarpanej poduszki albo zrzuconego obrusu ze stołu musi wiedzieć, że te zachowania mogą właśnie wynikać z nierozładowanego napięcia. Jeżeli jednak pies ma pod ręką odpowiedni gryzak, łatwo go przekonać, aby swoje emocje skierował właśnie na niego. Oczywiście w tym wszystkim kluczowa rolę odgrywa sam opiekun. Należy bowiem psu pokazać różnicę między meblami lub butami, a jego własnym gryzakiem. Pies musi zrozumieć, co w oczach opiekuna jest akceptowalne, a co absolutnie nie. Szczególnie na początku warto zatem poświęcić czworonożnemu przyjacielowi wiele uwagi. Przy okazji zabawki dla psa w postaci gryzaków mogą być znakomitym lekiem na lęk separacyjny. Pies pozostając sam w domu może ulegać silnym emocjom i niszczyć różne przedmioty. Gryzak ma natomiast zająć psa i odciągnąć jego myśli od nieobecności opiekuna.

Zobacz też:  Co podawać do jedzenia kotom?

Jak kupić idealny gryzak?

Warto wyposażyć się w co najmniej kilka różnych gryzaków dla psa, aby zapewnić mu pewne urozmaicenie. W tym zakresie sprawdzają się chociażby takie zabawki dla psa, jak piłeczki, akcesoria z piszczałkami, grube sznury do ciągnięcia, sztuczne kości i wiele więcej. Wybierając odpowiedni produkt należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Chodzi bowiem o to, by posłużył psu przez jakiś czas, a nie został zniszczony podczas pierwszej zabawy. Produkt też powinien być w pełni bezpieczny dla naszego pupila. Rzecz w tym, aby pies nie połknął na przykład drobnego elementu zabawki.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też