Jak obciąć yorka, aby czuł się komfortowo?

jak obciąć yorka

Yorki to bardzo przyjazne domowe pieski. Hodowanie ich nie przyniesie Ci zysków w postaci, obrony posesji, mieszkania czy członków rodziny, za to stworzenie to obdarzy Cię swoją wielką miłości i przeuroczymi spojrzeniami. Bardzo ważnym aspektem dotyczącym pielęgnacji tych zwierząt, jest strzyżenie, i właśnie o tym jest artykuł. Jeżeli zastanawiasz się jak obciąć yorka, czytaj dalej.

Strzyżenie yorków zazwyczaj odbywa się w profesjonalnych salonach groomerskich i jest to bardzo wygodne, choć niekiedy i kosztowne rozwiązanie, dlatego część posiadaczy tych czworonogów decyduje się skracać włosy swojemu psu własnymi rękoma. Groomerzy właściwie strzygą psy dokładnie tak, jak wymaga tego od nich właściciel, na łapach, uszach lub całym ciele, ma też odpowiednio dostosowaną maszynkę, dlatego praca idzie sprawnie. Minusem tego rozwiązania jest stres, na jaki narażasz swojego pupila. Wychodzi się z nim do obcego miejsca, a właściciel, którego zwierzę kocha i przy którym czuje się bezpiecznie znika z pola widzenia na jakiś czas. Część piesków radzi sobie z tym znakomicie, a niektóre bardzo źle znoszą takie wizyty. Podcinanie włosów jest nie tylko sposobem na piękny wygląd, ale również podstawową zasadą higieny, a mianowicie zapobiega infekcjom uszu oraz oczu.

Zobacz też:  Prawidłowe odżywianie dorosłego psa

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z

Kiedy wykonać pierwsze strzyżenie yorka?

Nigdy nie należy zaniedbywać obowiązku strzyżenia z uwagi na stan zdrowia naszego pupila. Jest to jeden z najważniejszych elementów higieny. Pierwsze skracanie włosów należy wykonać dopiero, gdy zwierzę straci pierwszy szczenięcy puch, czyli około 10 miesięcy po przyjściu na świat. Później zabieg ten wykonuje się mniej więcej raz w miesiącu. Oczywiście nie jest to twarda reguła. Może się zdarzyć, że Twój czworonożny przyjaciel postanowi się gdzieś wytarzać i sierść się skołtuni. Regularność zabiegu zawsze zależy od indywidualnych potrzeb psa i jego właściciela.

Jak ostrzyc yorka?

Właściciele tych zwierząt często zastanawiają się, jaką fryzurę wybrać dla swojego pieska. Najlepiej jest dostosować ją do pogody oraz usposobienia pupila. Te najbardziej ruchliwe, lubiące ciągły ruch czworonogi, częściej powinny być obcinane krótko ze względu na łatwiejszą higienę. Pora roku również ma na to wpływ, yorki źle znoszą zarówno bardzo wysokie, jak i bardzo niskie temperatury, w związku z tym w zimie trzeba zadbać, aby oprócz ubrania miały na sobie odpowiednio dłuższą niż zazwyczaj sierść. W lecie natomiast dobrze jest przycinać im włosy na krótko, aby się nie przegrzewały. Istnieje także kilka uniwersalnych zasad dotyczących strzyżenia yorków:

  • jednym z najważniejszych aspektów jest skracanie włosów w okolicach oczu i uszu, aby zapobiegać infekcjom
  • zawsze należy oczyszczać okolice oczu w przeciwnym razie może rozwinąć się katarakta
  • trzeba obcinać sierść na całym ciele szczególną uwagę poświęcając genitaliom  
Zobacz też:  Karma dla psa rasy jack russell terrier

Obcinanie włosów tym psom zarówno w domu, jak i w salonie ma swoje plusy i minusy. Niezależnie od tego, na którą opcję zdecydujesz się Ty, pamiętaj o najważniejszych aspektach tego zabiegu, zadbaj o zdrowie swojego pupila i nie zaniedbuj go.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też