Lot z pupilem? Przygotuj się!

Lot z pupilem? Przygotuj się!

Podróże samolotem z pewnością są możliwie najwygodniejszym sposobem na pokonywanie długich dystansów. Jednak często zdarza się, że chcemy udać się podróż wraz ze swoim pupilem. Zatem ile kosztuje bilet lotniczy dla psa i jak przygotować pupila do podróży?

Czy piesek może lecieć z nami samolotem?

Wiele osób, a raczej osób, które mogą siebie nazwać dumnymi posiadaczami czworonogów, z niecierpliwością i stresem jednocześnie oczekuje na okres wakacji. Dlaczego? Otóż podróż może wymagać tego, że będziemy musieli rozstać się z naszym pupilem, co z pewnością nie będzie przyjemne ani dla nas, ani dla niego. Wówczas zamiast snuć domysły odnośnie tego ile trwa lot na Dominikanę, nasza głowa będzie zaprzątnięta pytaniami w stylu: czy aby na pewno nie mogłem/mogłam zabrać ze sobą czworonożnego przyjaciela? Otóż okazuje się, że jeśli planujecie lot samolotem, to portal https://travelers.pl/ ma dla was świetne wieści! Wasz pupil może wybrać się z wami w każdy zakątek świata, gdyż samoloty w pełni taką możliwość oferują. Dzięki temu, bez względu na to, czy lecicie na wakacje w Europie, czy wybieracie się w podróż na inny kontynent, wasz czworonożny przyjaciel, będzie towarzyszem waszej wakacyjnej przygody.

Zobacz też:  Bezwarunkowa miłość czworonogów

W jaki sposób nasz pupil może lecieć z nami samolotem?

Przede wszystkim opiekunowie powinni wiedzieć, że zabranie pupila w podróż samolotem będzie wymagało od nich dopełnienia pewnych formalności i oczywiście poinformowania o czworonożnym pasażerze także i linii lotniczych. Niemniej jednak świetnie byłoby się również dowiedzieć odnośnie tego, w jaki sposób pupil może spędzić podróż w samolocie. Otóż zwykle linie lotnicze proponują nam- jako właścicielom psiaków- trzy rozwiązania. Zaliczają się do nich:

  • przewiezienie pupila na pokładzie samolotu w specjalnym transporterze na kolanach opiekuna- jest to bez wątpienia jedna z najprzyjemniejszych opcji podróży zarówno dla psiaka, jaki i dla jego właściciela, który może na bieżąco kontrolować stan pupila i sprawdzać, czy aby na pewno nic mu nie brakuje.
  • przewiezienie psiaka w luku bagażowym- to jednak z dość drastycznych opcji i rzadko kiedy, ktokolwiek się na nią decyduje. Piesek z pewnością w luku bagażowym nie będzie miał zapewnionych odpowiednich warunków, a dodatkowo może się bać i stresować.
  • przewiezienie pupila samolotem specjalnym, czyli cargo- w tym wypadku nasz psiak zostaje zabrany do innego samolotu, a my- jako właściciele będziemy się mogli z nim spotkać już na miejscu.
Zobacz też:  Pożyczka na zakup psa – co warto wiedzieć?

Ile kosztuje bilet lotniczy dla psa?

Bilet lotniczy dla psa nie jest chyba dla podróżnych żadnym zaskoczeniem. Oczywiście linie lotnicze pobierają dość słone opłaty za to, że nasz pupil będzie mógł z nami podróżować. Niemniej jednak, pieniądze nie powinny być tu pierwszorzędnym aspektem, gdyż wakacje z pupilem z pewnością będą o wiele szczęśliwsze i niezapomniane, niż zamartwianie się w hotelowym pokoju odnośnie tego, czy aby na pewno nasz psiak jest bezpieczny. Bilet lotniczy dla psa i jego cena jest ściśle uzależniona od wielu aspektów. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • przewoźnika- w zakresie ustalania cen biletów dla piesków, przewoźnicy lotniczy mają swoistą dowolność, więc indywidualnie określają oni zakres cen.
  • sposób w jaki psiak będzie transportowany- paradoksalnie transport psiaka w luku bagażowym jest jedną z najdroższych opcji.
  • waga pieska- niestety, ale właściciele czworonogów muszą liczyć się z tym, że im większy i cięższy jest ich pupil, tym będą oni musieli więcej zapłacić za jego bilet.

Warto jednak przyjrzeć się uśrednionym cenom biletów lotniczych dla psa, które zwykle widnieją na stronie różnorodnych przewoźników. Załóżmy, że nasz czworonożny przyjaciel jest średnim pieskiem, a jego waga nie przekracza ośmiu kilogramów. Wówczas za jego transport na kolanach, na pokładzie samolotu zapłacimy:

  • na trasie krajowej jedynie 50 złotych
  • na trasie europejskiej już 200 złotych
  • na trasie międzykontynentalnej bilet lotniczy dla psa będzie kosztował 280 złotych. 
Zobacz też:  Najlepsza karma przy szczególnych potrzebach - nasz ranking ułatwi Ci wybór

Z kolei jeśli zdecydujemy się na transport w luku bagażowym zapłacimy odpowiednio: 280, 600 i 1200 złoych.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też