Mokra karma dla psa: odpowiedzialny wybór dla Twojego pupila

Pies nam ufa i kocha nas miłością bezwarunkową. Za taką miłość trudno się właściwie odwdzięczyć, ale tym, co z pewnością możemy zrobić, jest dbałość o to, by zapewnić pupilowi wszystko, co najlepsze. Jednym z najważniejszych wyborów, jakich dokonuje właściciel psa, jest dobór odpowiedniej karmy. Zastanówmy się zatem, jak powinno wyglądać racjonalne karmienie pupila i jaka powinna być mokra karma dla psa.
Mokra karma dla psa

1. Mokra karm dla psa: dlaczego warto ją podawać?

2. Łączenie karmy suchej i mokrej

3. Karma dla szczeniaka kontra karma dla psiego seniora

Zastanawiasz się, czy lepiej podawać psu karmę mokrą, czy też suchą? Nie wiesz, jaką karmę warto kupić i w jakich proporcjach ją podawać, by Twój pies otrzymał pełnowartościowy posiłek? Obecnie mamy w czym wybierać, należy jednak pamiętać, iż wybór właściwej karmy zależy od wielu czynników: wieku psa, jego rasy, masy, potrzeb i stylu życia.

1. Mokra karm dla psa: dlaczego warto ją podawać?

Gdy w rodzinie pojawia się pies, oznacza to wielkie szczęście, ale i wielką odpowiedzialność. Wszak zaczynamy być odpowiedzialni za naszego czworonożnego pupila – za jego stan zdrowia, a zatem i odpowiednią dietę, samopoczucie itp. Wielu psich właścicieli, przynajmniej na początku, może czuć się skołowanych. Obecnie półki sklepowe uginają się od karm dla psów, tylko czy duży wybór na pewno ułatwia podjęcie decyzji?

Zobacz też:  Wychowanie dorosłego psa. Czy to możliwe?

Jeśli nie jesteś pewien, czy mokra karma będzie odpowiednia dla Twojego pupila, mamy kilka argumentów, które prawdopodobnie Cię przekonają.

Po pierwsze, mokra karma dla psa w 70 procentach składa się z wody. Oznacza to, że ten rodzaj posiłku jest dla psa zdrowy – psiak potrzebuje wody do życia. To dzięki niej nabiera sił, regeneruje się, nawadnia. Dzięki niej rozpuszczają się niektóre witaminy. Dlatego tak ważne jest, by karma mokra pojawiła się w diecie każdego psa.

Ponadto karmy mokre są lepiej przyswajalne, przez co doskonale nadają się dla psiego seniora lub psiaka, który ze względów zdrowotnych ma problemy z gryzieniem. Mokrą karmę warto również podawać, ponieważ jest po prostu smaczna, aromatyczna i doskonale się sprawdza jako pyszna zachęta.

Warto jednak zaznaczyć, że nie wystarczy kupić mokrą karmę – musimy też zwrócić uwagę na to, jaka jest jej jakość, a zatem koniecznie sprawdź skład karmy. Karmę dobrej jakości znajdziesz tutaj: https://koema.pl/kategoria/dla-psa/karma-mokra-dla-psa/.

2. Łączenie karmy suchej i mokrej

Czy to oznacza, że nie należy kupować suchej karmy? Oczywiście, że nie. Są przypadki, w których mokra karma jest zdecydowanie lepszym wyborem, natomiast u większości psów najlepiej jest podawać zarówno karmę mokrą, jak i suchą. Należy tylko to robić w odpowiednich proporcjach.

Zobacz też:  Gryzaki naturalne dla psa. Dlaczego warto je kupować?

Możesz łączyć karmę mokrą i suchą w jednym posiłku, o ile taki model żywienia odpowiada Twojemu psu. Najważniejsze, by zachować stałość i regularność posiłków. Dzięki temu zadbasz o zdrowie psa.

3. Karma dla szczeniaka kontra karma dla psiego seniora

Kolejnym zagadnieniem, które okazuje się problematyczne dla właścicieli psów, jest karmienie psiego dziecka oraz karmienie psiego seniora, czy też po prostu żywienie psa dorosłego.

W przypadku psów dorosłych, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości ze strony układu pokarmowego, najlepiej postawić na karmy lekkostrawne, z niską zawartością tłuszczów (np. mokra karma z królikiem,mokra karma dla psa z indykiem). 

Jeśli chodzi o psiego seniora, pamiętaj, że karma morka może go pomóc odchudzić. W tym przypadku doskonałym zakupem będzie karma mokra z dziczyzną czy karma mokra z indykiem.Zobacz także:
Zobacz też:  Ból zęba u psa – jak radzić sobie z tym problemem?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też