Gryzaki naturalne dla psa. Dlaczego warto je kupować?

dog g598c22372 1280

Nie ważne czy dany pies jest dorosły, czy jest jeszcze szczeniakiem, zawsze musi mieć jakieś gryzaki. Dobrze jeśli stosujemy gryzaki naturalne dla psa. Pozytywnie wpływają one na ich zdrowie i psychikę.

Gryzaki a ewolucja

Dawniej psy były zdane na siebie i same musiały upolować sobie pokarm. Wtedy umiejętność rozszarpywania i gryzienia była niezbędna. W toku ewolucji powstały suche karmy, a teraz mamy też dostęp do różnego rodzaju karm mokrych. Przez to mogłoby się wydawać, że psy już w ogóle nie muszą gryźć. Jednak, mimo że pożywienie mają praktycznie gotowe do połknięcia, to gryzienie u psów ciągle jest bardzo istotną sprawą. Psy mają potrzebę żucia i gryzienia minimum kilkanaście minut dziennie. Więc nie możemy o tym zapominać. Znacząco wpływa to na ich nastój oraz zdrowie.

Jakie gryzaki wybierać?

Dobrze, by pies posiadał jakikolwiek sprawdzony przedmiot do gryzienia. Jeśli już zagłębiamy się w ten temat, to warto mieć na uwadze gryzaki naturalne dla psa. Ważne też, by dany gryzak był dopasowany do wieku, siły szczęk i stanu zębów Twojego pupila. Na przykład szczeniaki nie powinny mieć twardych gryzaków, by zapobiec problemom ze stawem żuchwowym. Natomiast dorosłe psy bez problemu poradzą sobie z twardszymi gryzakami, bo ich szczęka jest już dobrze rozwinięta. Starsze psy, podobne jak młode mogą mieć problem z rozgryzieniem bardzo twardych przedmiotów. W wyborze gryzaka trzeba wziąć też pod uwagę potrzeby i możliwości, na jakie stać danego psa. Ważne jest, by zabawki nie zawierały ostrych i łatwo odrywających się elementów. Muszą być solidnie wykonane. Wtedy z pewnością zapobiegniemy sytuacji, w której Twój pies mógłby się zranić lub zakrztusić. Jeśli chodzi o rodzaje jadalnych gryzaków, to wybór jest naprawdę duży. Dostępne są suszone skóry, uszy, ścięgna, tchawice, płuca, przełyki, żołądki i wiele innych. Możemy też wybrać długość gryzienia. Od kilku minut do nawet kilku miesięcy. Wszystko zależy, na jaki gryzak się zdecydujemy. 

Zobacz też:  Cieczka u psa - co trzeba o niej wiedzieć?

Czym różnią się sztuczne od naturalnych gryzaków dla psa?

Gryzaki mają duże znaczenia. Dzięki nim możemy zapobiec sytuacji, w której Twój pies pogryzie coś, czego nie powinien. Należy pamiętać, że nie wszystko nadaje się do gryzienia. Nieodpowiednia rzecz może znacząco odbić się na jego zdrowiu. Gryzaki naturalne dla psa będą na pewno o wiele lepszym wyborem niż sztuczne. Są bardzo trwałe i atrakcyjne. Oprócz tego jest to o wiele bardziej ekologiczne rozwiązanie. A jeśli masz wątpliwości, co to pochodzenia naturalnych gryzaków, to nie masz się o co martwić. Na przykład, gdy kupujesz poroże, to pochodzi ono ze zrzutów. Więc żadne zwierzę nie jest krzywdzone ani zabijane, a wszystko jest naturalnym procesem. Należy jednak pamiętać, by robić zakupy w sprawdzonych źródłach. 

Jakie korzyści przynoszą gryzaki naturalne dla psa?

Gryzienie, żucie i rozszarpywanie pomaga psom rozładować napięcie. Dzięki temu są mniej agresywne. Oprócz tego wpływają na ilość osadzania się płytki nazębnej, co zapobiega powstawaniu chorób dziąseł i zębów. Działają też jako drapaczka. Pozwalają zniwelować swędzenie dziąseł. A pies nie ma przecież rąk, którymi mógłby się podrapać. Jest to też idealny masaż i mycie zębów. Dzięki temu produkowana jest również większa ilość śliny, co pozytywnie wpływa na stan jamy ustnej. Gryzaki poprawiają samopoczucie oraz budują dobre skojarzenia. Zmniejszają stres i działają jako lek u psów, które zmagają się na przykład z chronicznym lękiem. Są też świetną zabawką zaspokajającą nudę. 

Zobacz też:  Hotel dla psa - idealne rozwiązanie dla podróżujących właścicieli

Podsumowując, gryzienie jest ważnym elementem życia każdego psa. Przynosi wiele pozytywnych skutków. Jeśli wahamy się nad wyborem odpowiedniego przedmiotu, to gryzaki naturalne dla psa będą dobrym rozwiązaniem. Są ekologiczne i atrakcyjne. Z pewnością spodobają się Twojemu zwierzakowi. Najważniejsze, by produkt był bezpieczny i sprawdzony. Wybór naturalnych gryzaków dla psa jest szeroki, więc nawet jeśli Twój pies jest wyjątkowo wybredny lub jest alergikiem, to i tak z pewnością istnieje coś, co sprosta jego oczekiwaniom.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też