Hotel dla psa – idealne rozwiązanie dla podróżujących właścicieli

Każdy właściciel stara się dbać o swojego zwierzaka. Bywa jednak, że czasem nie jesteśmy w stanie zapewnić mu opieki. Praca, która wiąże się z wyjazdami, czy chociażby urlop, na który nie możemy zabrać naszego psa, zmusza nas do szukania tymczasowej opieki nad czworonogiem.
20231228124715 gb941524d8ce2fd0a50fb0c94afaad90173ffdd66034fc807de99fa3c8c806f8567eab7f50062e911f8a70ae44d8e69ee4a9eb8f2ab7321ae4424335f1d2fa2d2 640.jpg jpg

Z reguły pierwszy wybór pada na rodzinę. Jednak nasi bliscy nie zawsze są w stanie go przygarnąć. Co robić w takiej sytuacji? Doskonałym rozwiązaniem jest hotel dla psa. Być może słyszałeś o tym, ale nigdy nie interesowałeś się tematem bliżej, gdyż nie było takiej potrzeby. W takim razie jesteś w dobrym miejscu.

W poniższym tekście postaramy się przybliżyć, czym jest hotel dla psa, co może zaoferować naszemu zwierzakowi. Opowiemy również o alternatywie dla hotelu, którą jest petsitter, czyli prywatny opiekun. Zaczynajmy!

Na co mogą liczyć właściciele psów oddając je na czas wyjazdu do psiego hotelu?

Hotel dla psa to miejsce, w którym nasz zwierzak będzie miał zapewnioną niezbędną opiekę, wyżywienie, spacery, zabawę i inne potrzeby. Jako opiekun możemy być zatem spokojni i możemy cieszyć się zasłużonym urlopem.

W zależności od rodzaju hotelu, pies może mieć swój własny boks z wybiegiem albo dzielić boks z innymi psami. W hotelu dla psów, zwierzę nie będzie się nudzić i nie będzie czuło się samotne, co jest kluczowe w momencie, gdy nie jest pod opieką swojego właściciela.

Zobacz też:  Jak zadbać o prawidłowe żywienie psa?

Ogromnym atutem psich hoteli jest pracujący w nich personel. Są to osoby nie tylko wykwalifikowane, ale przede wszystkim kochające psy. Tacy opiekunowie potrafią dotrzeć do każdego zwierzęcia i sprawić, że poczuje się bezpiecznie w obcym dla siebie miejscu.

Co wybrać – stacjonarny hotel dla psa czy petsittera?

Co jednak, jeśli pomimo licznych argumentów przemawiających za pozostawieniem swojego pupila w psim hotelu, nie jesteśmy do końca przekonani do takiego rozwiązania? Istnieje jeszcze druga opcja, którą jest petisitter, czyli psi opiekun.

Petsitter to prywatna osoba, która w zamian za odpowiednią opłatę zajmie się naszym psem u siebie, zapewni mu indywidualną opiekę, karmienie, spacery i zabawę. Niektórzy petsitterzy oferują również odbiór zwierzaka i odwiezienie go, co znacznie ułatwia nam planowanie wyjazdów, gdyż nie musimy poświęcać czasu na jego transport.

Tak naprawdę wybór między hotelem, a petsitterem zależy od naszych preferencji i usposobienia psa. Jeśli jest on towarzyski i lubi kontakt z innymi psami, to hotel może być dla niego lepszym rozwiązaniem. Jeśli natomiast jest nieśmiały, lękliwy lub pobudzony w obecności innych psów, to petsitter może zapewnić mu większy spokój i komfort pobytu. W końcu najważniejsze jest tu dobro naszego psiaka. Pobyt psa w nowym miejscu bez właściciela powoduje u niego wystarczający stres.

Zobacz też:  MedVet – Przychodnia Weterynaryjna we Wrocławiu, Której Możesz Zaufać

Czym się kierować podczas wyboru psiego hotelu lub prywatnego opiekuna?

Dochodzimy do momentu, w którym należy podjąć decyzję, którą z opcji wybrać. W obu przypadkach warto sprawdzić kilka kwestii, które w tym pomogą. Mowa tu o małym rozeznaniu, poszukiwaniu opinii, rekomendacji na temat danych miejsc lub osób. Na co zatem skierować swoją uwagę?

  • Opinie innych klientów w Internecie, na portalach społecznościowych czy forach – poczytaj, co inni właściciele psów mówią o danym hotelu lub opiekunie, jak oceniają warunki, opiekę, atmosferę, cenę, itp.
  • Lokalizacja i dojazd – wybieraj hotel lub opiekuna, który jest blisko. Ułatwi to transport psa i zaoszczędzi czas i pieniądze.
  • Warunki przyjęcia psa – upewnij się, że pies spełnia wszystkie wymagania, jakie stawia hotel lub opiekun. Zazwyczaj są to: aktualne szczepienia, odrobaczenie, ochrona przed kleszczami, obroża z adresem, zapas karmy, zabawek i gryzaków. Ważna jest również aktualna książeczka zdrowia.
  • Standard i bezpieczeństwo – jeśli to możliwe, odwiedź wcześniej miejsce, gdzie Twój pies będzie przebywał. Sprawdź, czy jest czyste, przestronne, czy Twój pies będzie miał swój boks, czy będzie dzielił go z innymi psami.
Zobacz też:  Jakie zabawki wybrać dla pieska?

Podsumowanie

Hotel dla psa to świetna opcja dla podróżujących właścicieli lub osób, które nie mogą zabrać pupila na wakacje. Zarówno hotel, jak i petisitter mogą w pełni zadbać o potrzeby naszego zwierzaka, o ile wcześniej sprawdzimy rekomendacje danego miejsca i osoby. Nie warto oszczędzać na tego rodzaju usługach, ponieważ dla psa sam wyjazd właściciela może być wystarczająco stresujący. Ważne jest, aby ten stres był minimalizowany.

Materiał promocyjnyZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też