Jak przygotować psa do jazdy samochodem?

Jak przygotować psa do jazdy samochodem?

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z jakipupil.pl

Przygotowanie szczeniaka do jazdy samochodem jest kluczową częścią szkolenia szczeniąt. Zostawienie szczeniakowi jedzenia i wody przed jazdą samochodem nie jest dobrym pomysłem. Zamiast tego pozwól mu załatwić się na nocnik i wygodnie ułożyć się na tylnym siedzeniu. Daj mu zabawkę do żucia, aby miał zajęcie w czasie jazdy. Możesz również zasłonić okna parasolem przeciwsłonecznym lub kocem i uchylić szybę, aby wpuścić świeże powietrze.

Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą zabawek do żucia dla psa, ponieważ zapewnią mu one rozrywkę podczas jazdy, powstrzymując go przed gryzieniem pasów bezpieczeństwa lub pedałów gazu. Nawet jeśli pies jest wyszkolony w domu, powinieneś zabierać go na przejażdżki tylko wtedy, gdy jest wystarczająco duży, aby mógł rozprostować nogi przez trzy lub cztery godziny. Pamiętaj, aby przynajmniej co trzy lub cztery godziny zatrzymywać się w bezpiecznym miejscu, aby umożliwić psu skorzystanie z toalety.

Aby przyzwyczaić szczeniaka do samochodu, otwórz drzwi i usiądź przy otwartych drzwiach. Aby zwabić szczeniaka do samochodu, użyj wartościowej karmy lub ulubionej zabawki. Dobrym pomysłem może być nawet skorzystanie z pomocy przyjaciela. Wybieraj miejsca, które spodobają się Twojemu szczeniakowi. Jeśli szczeniak jest zbyt nieśmiały, spróbuj zabrać go ze sobą. Zaufana osoba dorosła pomoże Ci zachować spokój.

Zobacz też:  Catering dietetyczny – mniej gotowania, więcej czasu dla pupila

Najważniejszym krokiem w przygotowaniu psa do jazdy samochodem jest zapewnienie mu wygody. Tylne siedzenie nie jest bezpieczne dla psa, który może się po nim włóczyć. Jest to nie tylko niewygodne, ale może być dla niego niebezpieczne. Pasy bezpieczeństwa dla psa powinny być wygodne i wyściełane, aby pies mógł odpocząć. Pamiętaj, aby umieścić go na tylnym siedzeniu pasażera.

Podczas podróży pamiętaj o robieniu przerw dla psa. Twój pies może potrzebować załatwić się w środku jazdy, więc zaplanuj kilka postojów, aby mógł skorzystać z toalety. Jeśli musisz zatrzymać się, aby zatankować, przejdź do miejsca odpoczynku lub obszaru trawiastego, aby pies mógł załatwić się bez wchodzenia do samochodu. Należy zawsze pamiętać o podawaniu wody co dwie godziny.

Równie ważne jest przygotowanie psa do długiej podróży samochodem. Pamiętaj o przygotowaniu wygodnej klatki lub budy dla swojego pupila i zastanów się, czy miejsce, w którym się zatrzymujesz, jest przyjazne zwierzętom. Sprawdź też, czy miejsce, w którym się zatrzymasz, jest przyjazne zwierzętom. Zapytaj też lokalnych urzędników o przepisy dotyczące niektórych ras psów. Na koniec przygotuj psa do długiej podróży samochodem, zabierając go na spacer przed wyjazdem. Zmęczony pies będzie o wiele bardziej skłonny do zaśnięcia w samochodzie.

Zobacz też:  Jak zadbać o swojego psa w czasie upałów?

Upewnij się, że pies ma odpowiednie ubranie. W zależności od klimatu, może być konieczne spakowanie dodatkowych ubrań lub swetrów dla Twojego psa. Cienka sierść, brak podszerstka i niewielka ilość tkanki tłuszczowej sprawiają, że zwierzę łatwiej się przeziębia. Zadbaj o to, aby pies miał przytulny koc i zabawkę do żucia. Zapewnienie psu ciepła jest najważniejszym priorytetem podczas podróży samochodem. Dzięki temu podróż będzie przyjemniejsza zarówno dla Ciebie, jak i Twojego psa.
*** Przetłumaczono za pomocą www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa) ***

 


Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też