Jak działają i kiedy używać gwizdki dla psów?

puppy 2785074 1920

Każdy opiekun, który chce się cieszyć zrównoważonym oraz zadowolonym z życia psem, powinien zadbać o odpowiednie szkolenie. Dzięki dobrze przeprowadzonemu treningowi, zwierzak nie tylko wie, w jaki sposób należy się zachowywać, ale także jest weselszy, spokojniejszy oraz bardziej niezależny. Dowiedz się, w jaki sposób działają gwizdki dla psów oraz kiedy znajdą zastosowania.

Akcesoria treningowe – dlaczego warto je zastosować w szkoleniu psów?

Na przestrzeni lat można zaobserwować ewolucję sposobu szkolenia psa. Niegdyś popularna teoria dominacji dzisiaj jest zastępowana przez treningi uwzględniające naturalne bodźce, utrwalanie odruchów zwierzaka oraz techniki pozytywnego wzmocnienia. Warto jednak wiedzieć, że doskonałym uzupełnieniem stosowania tych metod będzie zakup i korzystanie z akcesoriów treningowych, takich jak gwizdki dla psów. Emitują one dźwięk o odpowiedniej częstotliwości dla psa. 

Doskonale sprawdzą się w nauce przywoływania lub odwoływania zwierzaka. Do tego w przeciwieństwie do komend głosowych, dźwięk gwizdka dla psa zawsze brzmi tak samo i nie jest nacechowany np. gniewem czy strachem, które by mogły się przyczynić do rozwijania lęków u zwierząt. 

Zobacz też:  Jak zadbać o swojego psa w czasie upałów?

Kolejną zaletązastosowania takich akcesoriów szkoleniowych jest brak obciążania strun głosowych u opiekuna. Każdy, kto kiedyś próbował nauczyć psa przywołania, wie, jak czasochłonne to zadanie jest. Dlatego wykorzystywanie takich produktów, jak gwizdek do tresury psa to rozwiązanie łatwiejsze oraz wygodniejsze dla opiekuna.

Co więcej – zdecydowanie się na zakup wysokiej jakości akcesoriów szkoleniowych, to także możliwość ich zastosowania nawet w zatłoczonych miejscach. Gwizdki do tresury psa emitują dźwięk o określonej częstotliwości – która jest doskonale słyszalna dla czworonogów, ale znacznie mniej dla ludzi. W ten sposób nie musisz się obawiać, że przy szkoleniu zwierzaka niepokoisz sąsiadów lub osoby przebywające w pobliżu Was. 

Gwizdki dla psów oprócz emitowania dźwięki w odpowiedniej i stałej częstotliwości, mają także duży zasięg. Dzięki temu zwierzę może zostać przywołane nawet w dużej odległości. Jest to szczególnie praktyczne rozwiązanie, gdy czworonóg bawi się na placu zabaw dla psów, w lesie lub po prostu podczas zabawy na rozległym terenie. Korzystając z takich akcesoriów, zadbasz nie tylko o skuteczny trening, ale również o bezpieczeństwo Twojego zwierzaka. 

Zobacz też:  Jak dobrze świętować Dzień Psa?

Gwizdki dla psa – kiedy używać?

Zastanawiasz się, kiedy zastosowanie gwizdka dla psa będzie najlepsze? To doskonały produkt, który sprawdzi się już podczas pierwszych szkoleń przywołania oraz odwołania. To szczególnie istotne, aby nauczyć reagowania psa nie tylko na komendy głosowe, ale także na określone dźwięki. Dzięki zastosowaniu gwizdka dla psa masz pewność, że zwierzę usłyszy charakterystyczny pisk, nawet wtedy, gdy znajduje się w większej odległości od Ciebie. Dźwięk gwizdka jest również bardziej pomocny, np. gdy czworonóg jest zaabsorbowany zabawą lub pogonią za innym zwierzęciem.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też