Jesteś zakochana w swoim pupilu i nie widzisz poza nim świata? Odmień swój wygląd z pomocą profesjonalnej koloryzacji

świat poza pupilem

Właściciele czworonogów często całkowicie się im oddają. Trudno się oprzeć słodkiemu spojrzeniu małego teriera! Przychodzi taki czas, kiedy warto zadbać o siebie! Zmiana koloru włosów to świetna okazja, aby odmienić wygląd. Jak to zrobić?

Włosy są uznawane za jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Bez względu na ich długość, ważny jest ich kolor. Nie zawsze matka natura trafi z odcieniem – czasami trzeba jej pomóc. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Jeśli zmęczył cię twój nudny mysi blond, oddaj się w ręce stylisty. Zarezerwuj wizytę w salonie fryzjerskim i odmień swój wygląd. Jak się do tego przygotować? Jak wybrać odpowiedni kolor włosów? Poniżej rozwiejemy twoje wątpliwości.

Czy farbowanie włosów jest dla ciebie? 

Zastanawiasz się nad zmianą swojego wyglądu i farbowaniem fryzury? Nurtuje cię pytanie, jak dobrać kolor włosów? To świetna opcja, jeśli zależy ci na delikatnym podkreśleniu atutów urody, ale także radykalnej zmianie. Na pewno koloryzacja nie sprawdzi się, gdy nie do końca jesteś do niej przekonana – nie da się ot, tak odwrócić ingerencji we włosy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto udać się na konsultację, która zwykle jest bezpłatną usługą. Farbowanie włosów skierowane jest nie tylko do posiadaczek fryzury naturalnej, ale także po nieudanej i niezadowalającej koloryzacji np. w innym salonie.

Zobacz też:  Pies na wsi - nie tylko towarzysz

Koloryzacja włosów – na czym polega?

Farbowanie włosów to zabieg z użyciem środków chemicznych i działaniem na tym podłożu. Jego celem jest zmiana pigmentu fryzury na inny, wybrany przez ciebie odcień. Co ważne, będzie on odmienny u każdego. Ma to związek przede wszystkim z wyjściowym kolorem, na który profesjonalista nakłada farbę, ale także kondycją włosów. Każda koloryzacja może być też inna, w zależności od jej rodzaju. 

Jak dobrać odpowiedni odcień farby?

Dobór odpowiedniego odcienia jest kluczowy i to on przekłada się na cały efekt. Istnieje kilka podstawowych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Należą do nich:

  • odcień skóry;
  • kolor oczu;
  • typ urody (analiza kolorystyczna jest w tym przypadku bardzo pomocna).

Kolor fryzury to indywidualna kwestia, gdzie rysy twarzy nie pozostają również bez znaczenia. Można je podkreślić i dodać im charakteru lub złagodzić za pomocą jasnych odcieni. Rudości i inne bardziej energetyczne kolory idealnie odzwierciedlają duszę właściciela. Wybierając kolor farbowania, musisz także pamiętać, że wiele z nich wymaga większej troski, a inne zdecydowanie mniej, jak np. trwała czarna farba do włosów

Zobacz też:  Catering dla psa - zdrowe odżywianie pupila

Rodzaje farb i koloryzacji

Przeglądając aktualne oferty salonów fryzjerskich, można dostrzec nie do końca zrozumiałe nazwy. Flamboyage, baleyage i inne – to nic innego jak praca z refleksami i pojaśnieniami na różnych poziomach, aby uzyskać odmienny efekt trójwymiarowości. Oprócz farbowania trwałego możliwe jest także inne, o charakterze półtrwałym. Zwykle nie ma po nim śladu po kilku lub kilkunastu myciach. To dobra opcja dla niezdecydowanych, a także, jeśli marzysz o wakacyjnym szaleństwie pod postacią niebieskich pasemek. 

Rozjaśnianie, czy koloryzacja?

Rozjaśnianie to zupełnie inna usługa niż standardowe farbowanie. Oczywiście wiele fryzur zawiera w sobie ten element, który jest niezbędny do otrzymania zamierzonego efektu. Jest jednak zdecydowanie bardziej ingerujące w strukturę włosa. O tym, jaki rodzaj będzie dla ciebie najlepszy, powinien zadecydować profesjonalista. W dobrym salonie fryzjerskim otrzymasz niezbędne informacje, wady i zalety danej koloryzacji, ale także porady dotyczące późniejszej pielęgnacji.

Przygotuj się na wizytę w salonie fryzjerskim!

Planujesz w najbliższym czasie wizytę u fryzjera, a może masz już zarezerwowany termin? Zadbaj o dobrą kondycję swoich włosów. Stosuj w tym celu odżywki i maski silnie regenerujące oraz nawilżające. Na zdrowej fryzurze każda koloryzacja prezentuje się po prostu lepiej. 

Zobacz też:  Co pies może zjeść z ludzkiego jedzenia? Poradnik dla właścicieli

Miłość do czworonoga potrafi przysłonić wszystko – to zrozumiałe. Czasami warto jednak zadbać o swoje dobre samopoczucie i skupić się na własnym wyglądzie. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też