Jak dobrze świętować Dzień Psa?

puppy g80c04bb6b 1920

Każdy miłośnik czworonogów nie powinien pominąć ważnej daty w kalendarzu. W polskich warunkach Dzień Psa przypada 1 lipca. Zobacz, jak zorganizować to święto, abyście mieli z niego jak najwięcej radości!

Osoby kochające zwierzęta celebrują każdy moment z nimi spędzony. Wcale nie potrzeba im do tego specjalnych, często ustanowionych przez Amerykanów, wydarzeń. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby potraktować je jako kolejne świetne okazje do cieszenia się swoją obecnością.

Dzień Psa w Polsce – kiedy przypada?

Dzień Psa w naszym kraju obchodzony jest 1 lipca z uwagi na to, że jest to pierwszy dzień wakacji. Okres letni nie jest przychylny czworonogom, gdyż to właśnie wtedy są najczęściej wyrzucane z domów. Ustanowienie święta ma budować większą świadomość społeczną na temat roli psów w życiu ludzi. Psy to nie tylko towarzysze codzienności, dostarczające mnóstwo radości. To także zawodowi ratownicy, policjanci, opiekunowie osób niewidomych, ale też ratownicy górscy. Święto to okazja do zebrania środków na działalność różnych fundacji prozwierzęcych oraz promowania adopcji zwierząt w schroniskach. Każdy moment w roku jest dobry, aby wspierać działalność osób na co dzień niosących pomoc czworonogom. Warto z tej okazji wpłacić środki na konto fundacji lub też nabyć karmę i legowisko oraz przesłać je do schroniska działającego w danym mieście.

Zobacz też:  Czy sklep terrarystyczny online to dobry wybór?

Jak obchodzić ten dzień ze swoim czworonogiem?

Nic tak dobrze nie wynagradza psu jego oddania względem opiekuna jak wspólnie spędzony czas. Może to być na przykład spacer w ulubionym psim miejscu, zabawa z frisbee, ale też szaleństwa na dywanie czy na kanapie. Dobrym pomysłem może być też sprezentowanie wyjątkowych akcesoriów. Jedyne w swoim rodzaju rzeczy dla psa na warsawdog.com pozwalają na bezpieczne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jednym z wygodniejszych produktów dla psa są szelki. Pośród nich ciekawie prezentują się zwłaszcza modele rozpinane na szyi i klatce piersiowej. Dobrym wyborem w przypadku licznych aktywności na zewnątrz będą szelki Sport wyposażone w rączkę oraz zapięcie z przodu. Alternatywą dla nich są wygodne obroże. W tej kategorii produktowej wybór jest naprawdę imponujący – począwszy od obróżek z klamrami, poprzez modele półzaciskowe, a na martingalach skończywszy. Uzupełnieniem ich będą kolorowe smycze, zapewniające komfortowe poruszanie się zwierzaka podczas spaceru.

Międzynarodowy Dzień Psa – co warto wiedzieć na jego temat?

Międzynarodowy Dzień Psa to święto ustanowione w 2004 roku. Jego pomysłodawczynią jest Colleen Page – psia behawiorystka i działaczka na rzecz praw zwierząt. Wydarzenie jest obchodzone każdego doku dokładnie 26 sierpnia. Przypomina o potrzebie zaopiekowania się bezpańskimi, przebywającymi w schronisku czworonogami. Świętami pobocznymi związanymi z pieskami jest obchodzony 23 marca Międzynarodowy Dzień Szczeniąt, a także Narodowy Dzień Kundelka, który przypada na 31 lipca i 2 grudnia. Z kolei w pierwszym tygodniu października Amerykanie świętują Ogólnokrajowy Tydzień Spaceru z Psem.

Zobacz też:  Bezpieczne przewożenie zwierząt w samochodzie


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też