Przysmaki dla psów – które są najlepsze?

Chcesz zadbać o prawidłowe żywienie swojego czworonoga? Prawidłowe odżywianie to podstawa, jednak ważne są nie tylko główne posiłki, ale także to, co pies je pomiędzy nimi. Czworonogi uwielbiają dostawać od swoich właścicieli smakołyki, a my uwielbiamy je nimi rozpieszczać – należy jednak zadbać o to, aby wybrać te właściwe przekąski. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się jak wybrać dobre przysmaki dla psa.
Przysmaki dla psow ktore sa najlepsze

Jakie przysmaki dla psa wybierać?

Podobnie jak karmy dla psów, tak i dobre przysmaki, powinny zawierać w swoim składzie głównie mięso lub ryby. Świetną formą przekąski dla psów są przysmaki, które składają się z suszonych kawałków mięsa, ponieważ nie zawierają one barwników, konserwantów, wzmacniaczy smaków, ani różnego rodzaju zbóż – dzięki czemu sprawdzają się w przypadku czworonogów z alergią pokarmową. W przypadku innych przekąsek dobrze jest sprawdzić skład produktu przed dokonaniem zakupu. Ciasteczka i inne przysmaki także mogą stanowić świetną przekąskę dla psa, jednak warto sprawdzić, aby na pierwszym miejscu w składzie znajdowało się mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a ewentualne dodatki stanowiły jak najmniejszy procent danej przekąski. Bardzo ważne jest także, aby sprawdzać zawartość tłuszczu w psich przysmakach – aspekt ten jest ważny w przypadku każdego czworonoga, jednak należy zwrócić na niego szczególną uwagę, kiedy pod naszą opieką znajduje się pies przebywający na diecie lub pupil, który nie ma dużej aktywności fizycznej w ciągu dnia. 

Zobacz też:  Jesteś zakochana w swoim pupilu i nie widzisz poza nim świata? Odmień swój wygląd z pomocą profesjonalnej koloryzacji

Jakie przysmaki są dostępne na rynku?

Dostępne na rynku artykuły dla zwierząt znacznie się od siebie różnią – między innymi: wielkością, smakiem, składem, kształtem, czy też twardością. Nie da się konkretnie określić, które z nich są najlepsze dla naszych czworonogów, ze względu na to, że potrzeby i upodobania każdego psa są nieco inne. Najczęściej spotkać można kilka kategorii psich przekąsek, wśród nich wyróżnia się przede wszystkim: przekąski zbożowe, przekąski mięsne czy też naturalne przekąski dla psów. Psy uwielbiają przekąski zbożowe, jednak nie dostarczają one dużej ilości składników odżywczych, ponieważ składają się praktycznie z samych węglowodanów. Mięsne przekąski zawierają za to dużo składników odżywczych – w tym białko oraz tłuszcze, a także dostarczają cennych aminokwasów – w łatwo przyswajalnej formie. Jeśli chodzi o przysmaki naturalne to zaliczają się do nich wszelkiego rodzaju gryzaki ze skóry zwierzęcej, poroża, czy też suszone uszy. Takie przysmaki mogą różnić się od siebie zawartością tłuszczu, białka i minerałów – w zależności od tego z jakiego zwierzęcia zostały pozyskane.

Pamiętaj o zachowaniu umiaru

Psy uwielbiają dostawać przysmaki, a pupil, który raz zasmakował swoich ulubionych przekąsek z pewnością będzie miał na nie ochotę przez większość dnia. Nie oznacza to jednak, że powinien je dostawać w nieograniczonych ilościach. Przysmaki dla psów nie mogą stanowić podstawy diety. Ponadto, nie powinny pojawiać się w niej stale, lecz jedynie jako element urozmaicający dietę lub element motywacyjny podczas treningów. Zdrowe smakołyki o dobrym składzie nie zaszkodzą psu, jednak należy pamiętać, że umiar jest ważny, a podawane w nadmiernych ilościach przekąski mogą doprowadzić do tycia i problemów z trawieniem.

Zobacz też:  Na czym polega prawidłowe odżywianie dorosłego psa?

Artykuł promocyjny.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też