Jak zadbać o prawidłowe żywienie psa?

20230117175044 g0eaebb9a765c41e15cd15bb22a45ad0611da285983ba834e3adf49ade01e9ce6ff6f11807f470a4edbe5459fb0acfe91e06957994229107f94901f3fe07ec052 640.jpg jpg

Pojawienie się psa w domu wiąże się z wieloma emocjami, jednak odpowiedzialni właściciele nie powinni zapominać o tym, aby od najmłodszych lat zapewnić zwierzęciu dostęp do porządnej karmy. Chociaż mogłoby się wydawać, że w celu zapewnienia psu wszystkich niezbędnych składników wystarczy kupić jedną z popularnych karm, to w praktyce bardzo często ich skład pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście naprawdę dobre karmy suche i mokre o zbilansowanym składzie można kupić w bardzo przystępnych cenach, o ile skorzysta się z oferty sklepu online. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą zadbać o jak najlepsze żywienie psa.

Jeżeli natomiast zastanawiasz się, jakie są zalety suchej, o jakiej porze powinno się karmić czworonoga czy też ile razy dziennie można go karmić karmą mokrą, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Dowiesz się z niego również, gdzie można zamówić takie produkty jak wysokiej jakości sucha karma dla psa, która zapewni zwierzęciu niezbędne składniki odżywcze z uwzględnieniem jego wieku, rasy i stopnia aktywności. 

Jaki wpływ ma karma dla psa na jego zdrowie i samopoczucie?

Unikanie błędów żywieniowych jest bardzo istotne na każdym etapie życia czworonoga. O ile porządna karma może zapewnić psu długie zdrowie i energię do zabawy, to karmienie go niskiej jakości produktami może naprawdę odbić się nie tylko na zdrowiu, ale również na zachowaniu psa. Jeżeli więc nie wiesz, jakie suche karmy wybrać w przypadku psów aktywnych lub zastanawiasz się, czy dany skład karmy jest odpowiedni dla szczeniaków, w razie wątpliwości najlepiej poradzić się sprzedawcy lub weterynarza.

Zobacz też:  Żałoba po utracie psa

Jakie substancje odżywcze powinna zawierać karma sucha?

Większość specjalistów zgadza się w kwestii tego, że jeżeli chodzi o żywienie psa, to nawet 70% jego diety powinno stanowić mięso. Na około 25% diety powinny składać się warzywa i owoce, natomiast tylko 5% mogą stanowić zboża. Należy więc zawsze upewniać się, że wybrana karma (bez względu na to, czy jest to karma mokra, czy karma sucha) ma prawidłowo zbilansowany skład. Jeżeli nie chcesz ryzykować, że wybrana pełnoporcjowa karma nie będzie odpowiednia dla twojego czworonożnego przyjaciela, postaw na sprawdzone produkty. Świetnym przykładem jest sucha karma dla psa popularnej marki, która nie dość, że jest bardzo zdrowa, to dodatkowo świetnie smakuje.

Czy sucha karma jest najlepsza?

Chociaż mokra karma dla psa ma korzystny wpływ na jego nawodnienie, to jednak zazwyczaj dieta dla psa bazuje przede wszystkim na karmie suchej. Jest to zazwyczaj najprostszy i najkorzystniejszy wybór, szczególnie że suchą karmę można długo przechowywać, a spożywające ją psy mogą pozbyć się kamienia nazębnego. Zawsze jednak można zapewnić psu zróżnicowaną dietę, która będzie obejmowała zarówno karmę mokrą, jak i suchą.

Zobacz też:  Lot samolotem z psem: Jak bezproblemowo dostać się na Teneryfę

W sklepie internetowym można kupić karmę suchą w dużych opakowaniach, co przekłada się na niższą cenę. Jeżeli jednak nie masz pewności, czy wybrana dla psa karma będzie mu smakowała, lepiej zacząć od niewielkiej paczki na próbę.

Duży wybór karm dla dorosłych psów ras małych i średnich

Zarówno najlepsza karma dla psa, jak i tańsze produkty z dobrym składem dostępne są w ofercie sklepu internetowego Benji’s Planet. Można tu również znaleźć blog poświęcony prawidłowemu żywieniu oraz innym zagadnieniom interesującym każdego właściciela czworonoga.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też