irisolliaaronforzavetnayamechta02

HISTORIA
Rasa pochodzi z górzystych terenów północno-zachodniej Anglii, Lake District, w którym psów tej rasy od dawna używano do eliminowania szkodników. Poprzez selekcję udało się stworzyć rasę niezwykle odważną i sprytną, niewielkich rozmiarów, ale o dość długich nogach, które ułatwiały poruszanie w terenie. Rasa została zatwierdzona w 1931 roku przez Angielskiego Kennel Club.

CHARAKTER
Lakeland Terrier jest aktualnie przede wszystkim towarzyszem i psem rodzinnym. Ze względu na ich szybkość doskonale sprawdzają się w agility. Lakeland jest psem wesołym i aktywnym, zawsze pełen oczekiwania z błyskiem w oku. Łatwo się uczą, choć posłuszeństwo może być wyzwaniem. To przyjazny terier, ale wymagający zdecydowanego i konsekwentnego prowadzenia. 

irisolliaaronforzavetnayamechta01

ZDROWIE
Lakeland Terrier jest uważany za rasę zdrową, energiczną do późnego wieku. 

WYGLĄD
Dorosłych pies ma wysokość w kłębie ok.37 cm i waży ok.7,5-8 kg. Suki są nieco mniejsze i lżejsze. To pies mały i kompaktowy. Sierść jest gęsta i szorstka z miękkim podszerstkiem. Umaszczenie: czarne podpalane, błękitne podpalane, czerwone, pszeniczne, szaroczerwone (grizzle), wątrobiane, błękitne lub czarne.

PIELĘGNACJA
Lakeland Terrier wymaga regularnego trymowania. Zadbana sierść jest nie tylko piękna, ale i praktyczna, ponieważ jest wodoodporna i prosta w pielęgnacji.

 

Na zdjęciach: Mł.Zw.Eur., Mł.Zw.Interra, Ch.Rus.,Ua.,Hu.,Kz.,Az. Irisolli Aaron for Zavetnaya Mechta, wł.Julia Klimchenko